Reklama

Reklama

Powiat lubelski: W Skrzynicach wyrośnie nowy las. Posadziła go firma zajmująca się fotowoltaiką

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Vosti Energy

Powiat lubelski: W Skrzynicach wyrośnie nowy las. Posadziła go firma zajmująca się fotowoltaiką - Zdjęcie główne

W Skrzynicach wyrośnie nowy las. Posadziła go firma zajmująca się fotowoltaiką | foto Vosti Energy

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Pod Lublinem zostanie zasadzony nowy las. To inicjatywa firmy Vosti, która w ten sposób świętuje liczbę zainstalowanych przez siebie zestawów fotowoltaicznych.

Reklama

Las, który wyrośnie dzięki firmie Vosti oferującej usługi związane z instalacją zestawów fotowoltaicznych,to blisko 1,5 hektara powierzchni w kompleksie leśnym w Skrzynicach (powiat lubelski) obok Lublina. Pojawią się tam nowe dębyPierwsze drzewka zostały posadzone w piątek (5 listopada) przez xarząd i pracowników Vosti . Kolejne we współpracy z Nadleśnictwem Świdnik pojawią się do końca miesiąca.

- Drzewa i lasy pełnią wiele funkcji, które są bardzo ważne z punktu widzenia naszej planety i człowieka. Jednym słowem można powiedzieć, że drzewa to życie, a lasy to przede wszystkim ogromna fabryka tlenu. Jeden hektar lasu w ciągu 24 godzin wytwarza około 700 kilogramów tlenu. Zaspokaja to dobowe zapotrzebowanie 2500 osób - mówi Adam Kot, Nadleśniczy Nadleśnictwa Świdnik. - Lasy są również „pochłaniaczami” dwutlenku węgla.  Drzewa pochłaniają CO2 poprzez liście, następnie w procesie fotosyntezy węgiel pochodzący z CO2 jest wiązany i wbudowywany w drewno. Jeden hektar lasu pochłania rocznie nawet 3600 kg węgla, to mniej więcej tyle, ile w ciągu godziny wydziela 200 osób.

Partnerem akcji jest Alior Bank, z którym Vosti nawiązało współpracę przy programie Czyste Powietrze oraz finansowaniu zewnętrznym instalacji OZE.

- To nasz sposób na świętowanie, ale również inwestycja w najbliższe środowisko. Vosti od wielu lat podejmuje działania na rzecz ochrony środowiska naturalnego. Bardzo ważną zaletą fotowoltaiki są również kwestie ekologiczne. Instalacje fotowoltaiczne poprawiają jakość powietrza, którym oddychamy oraz przyczyniają się do ograniczenia zużycie węgla co przekłada się na redukcję emisji CO2 - mówi Marcin Lewczuk członek zarządu, dyrektor ds. finansowych Vosti.

Montaż instalacji fotowoltaicznej pozwala na natychmiastowe obniżenie ilości generowanego zanieczyszczenia CO2. Obiekt wyposażony w panele słoneczne czerpiący zapotrzebowanie na energię elektryczną z paneli fotowoltaicznych, może ograniczyć emisję CO2 do minimum, w zależności od użytkowanego systemu grzewczego.

- Warto dodać, że aktualnie dostępnych jest kilka form wsparcia dla eko przedsięwzięć i każdy z nas może przyczynić się do poprawy jakości powietrza, ale także poprawić komfort swojego życia. Rozwiązanie takie jak fotowoltaika z pompą ciepła jest właściwie bezobsługowe, nie musimy się martwić o ciągłe dokładanie do pieca, robienie zapasów drewna, węgla czy innego paliwa. Po montażu takiego rozwiązania, nie jesteśmy uzależnieni od podwyżki prądu czy gazu, a w domu o każdej porze dnia będzie ciepła woda - dodaje Marcin Lewczuk.

Jedną z możliwości wsparcia przy takich inwestycjach jest Program Czyste Powietrze. W ten sposób ma nastąpić poprawa jakości powietrza oraz zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych między innymi poprzez wymianę źródeł ciepła. Dofinansowanie może wynieść do 37 tys. zł, dotyczy wymiany starych i nieefektywnych źródeł ciepła na paliwo stałe na nowoczesne źródła ciepła spełniające najwyższe normy.

- Każde działanie, które może przyczynić się do poprawy klimatu oraz jakości powietrza, jest godne uwagi. Dlatego tak chętnie, od momentu pierwszych konsultacji angażujemy się w program „Czyste Powietrze” - mówi Dariusz Pisarski z Alior Banku.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy