Reklama

Reklama

Lublin: Posprzątają okolice Zalewu Zemborzyckiego. W ramach akcji "Czyste Lasy"

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Miasto Lublin

Lublin: Posprzątają okolice Zalewu Zemborzyckiego. W ramach akcji "Czyste Lasy" - Zdjęcie główne

Lublin: Posprzątają okolice Zalewu Zemborzyckiego | foto Miasto Lublin

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Z Lublina W ramach akcji "Czyste Lasy" chętni posprzątają tereny wokół Zalewu Zemborzyckiego. Zaplanowano też piknik z atrakcjami.

Reklama

Miasto Lublin oraz Stowarzyszenie Czysta Polska organizują akcję „Czyste Lasy”. W ramach wydarzenia zaplanowano sprzątanie terenów leśnych wokół Zalewu Zemborzyckiego i piknik edukacyjny w ośrodku Słoneczny Wrotków.

- Miasto Lublin, podejmując działania w każdym obszarze swojego funkcjonowania, zawsze ma na uwadze troskę o środowisko naturalne. Od lat podejmujemy proekologiczne inicjatywy, dzięki którym wspólnie z mieszkańcami dbamy o przyrodę Lublina, jak choćby coroczna akcja „Posprzątajmy Lublin na wiosnę”. Dlatego chętnie włączyliśmy się w organizację projektu „Czyste Lasy”. To doskonała okazja zarówno do zadbania o czystość wspólnych przestrzeni, jak i rozwijania świadomości ekologicznej mieszkańców naszego miasta - mówi Blanka Rdest-Dudak, dyrektor Wydziału Zieleni i Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Lublin.

Akcja „Czyste Lasy” w Lublinie odbędzie się 1 października i zacznie się o godz. 10.00 w ośrodku Słoneczny Wrotków, gdzie powstanie miasteczko ekologiczne. Nie zabraknie warsztatów, prelekcji, konkursów i animacji. W ramach wydarzenia przewidziano zajęcia zumby oraz colour run, czyli bieg połączony z obsypywaniem się kolorowymi proszkami holi. Na scenie odbędą się spotkania z ekspertami oraz ambasadorami projektu, podczas których uczestnicy wydarzenia dowiedzą się, m.in. o zasadach segregacji odpadów oraz o tym, jak gotować zgodnie z zasadą „zero waste”. Piknik zakończy się koncertem Marcina Urzędowskiego z zespołem.
 
 
Aby wziąć udział we wspólnym sprzątaniu należy zgłosić się do punktu rejestracyjnego, który będzie działał na terenie miasteczka w godz. 10.00-16.00. Osoby, które przystąpią do akcji otrzymają worki na śmieci i rękawiczki, a także ekologiczne gadżety - workoplecaki i bidony wykonane w 100% z surowców pochodzących z recyklingu.

- „Czyste Lasy” to przede wszystkim edukacja. Nad Zalewem Zembrzyckim stanie nasze miasteczko ekologiczne, w którym odbędą się warsztaty, spotkania, prelekcje, konkursy i zabawy dla całej rodziny. Nie zabraknie też ekspertów, znanych ambasadorów oraz influencerów. Będziemy razem sprzątać, zdobywać wiedzę i zachęcać do tego, aby w naturze zostawiać tylko dobry - niewidoczny ślad - mówi Maciej Marculanis, prezes Stowarzyszenia Czysta Polska.
 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy