Reklama

Ponad tysiąc ludzi w województwie objętych nadzorem

Opublikowano:
Autor:

Ponad tysiąc ludzi w województwie objętych nadzorem - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości 14 osób jest hospitalizowanych z podejrzeniem zakażenia koronawirusem na terenie województwa lubelskiego. Prawie dziesięć razy tyle jest objętych kwarantanną.

W środę po południu Urząd Wojewódzki w Lublinie podał aktualne informacje dotyczące tego, sytuacji wywołanej koronawirusem SARS-CoV-2 w województwie lubelskim. Informacje obejmują dane dostępne na godz. 16. Według wiadomości UW w Lublinie osób hospitalizowanych z podejrzeniem zakażenia koronawirusem w województwie jest 14. 128 to z kolei liczba osób poddanych kwarantannie. Kwarantanną obejmowani są ci, u których nie ma widocznych objawów infekcji, ale mieli wcześniej kontakt z osobą zakażoną. Nadzorem epidemiologicznym objętych zostało z kolei natomiast 1040 osób w województwie lubelskim. Nadzorem takim są objęte osoby, które mogły mieć kontakt z osobami, które wróciły zza granicy lub mogły mieć kontakt z osobami, u których mogły wystąpić objawy koronawirusa.

Jak poinformowało Ministerstwo Zdrowia, w całym kraju hospitalizowanych jest 317 osób, kwarantannie poddano 1193 osoby, natomiast nadzorem epidemiologicznym objęto 11524 ludzi.
W województwie lubelskim zarażone koronawirusem są dwie osoby, u których zdiagnozowano chorobę we wtorek, 10 marca: mężczyzna z Niedrzwicy Dużej w powiecie lubelskim oraz kobieta z Janowa Lubelskiego. Pacjenci są w wieku między 50, a 60 rokiem życia, oddychają za pomocą respiratorów. Mężczyzna jest w stanie ciężkim.
- Stan kobiety jest nieco lepszy, niż mężczyzny z Niedrzwicy Dużej - określił na popołudniowej konferencji Lech Sprawka, wojewoda lubelski.
W sumie dotychczas w Polsce wykryto koronawirusa u 27 osób. Nie odnotowano żadnych zgonów z tego powodu.


Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE