Reklama

Reklama

Podróżnik Mateusz Waligóra gościem spotkania na UMCS w Lublinie

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie

Podróżnik Mateusz Waligóra gościem spotkania na UMCS w Lublinie - Zdjęcie główne

Mateusz Waligóra wygłosi prezentację pt. "Rowerami na Krańce Świata" | foto Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości 12 listopada odbędzie się spotkanie z cyklu #meetup_UMCSxSantander w ramach których uczelnia zaprasza znane osoby do wygłoszenia prelekcji. Tym razem wystąpi Mateusz Waligóra - podróżnik. Spotkanie odbędzie się w formie online.

Reklama

W tym miesiącu na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie odbędzie się trzecia edycja spotkań z cyklu #meetup_UMCSxSantander. W trakcie wydarzenia znane ze świata mediów, sportu oraz internetu występują z prelekcjami.

Gościem najbliższego spotkania będzie Mateusz Waligóra - specjalista od wyczynowych wypraw w najbardziej odludne miejsca planety. Szczególnym upodobaniem darzy pustynie, od Australii po Boliwię. Na koncie ma rowerowy trawers najdłuższego pasma górskiego świata – Andów, samotny rowerowy przejazd przez najtrudniejszą drogę wytyczoną na ziemi – Canning Stock Route w Australii Zachodniej oraz samotny pieszy trawers największej solnej pustyni świata – Salar de Uyuni w Boliwii. W 2018 roku jako pierwszy człowiek w historii przeszedł samotnie mongolską pustynię Gobi – największą pustynię Azji i drugą po Saharze pustynię świata.

 

- Podczas spotkania nasz gość wygłosi prezentację pt. Rowerami na Krańce Świata. Będzie to opowieść o rowerowej podróży przez Andy dwuosobowego zespołu, który Mateusz Waligóra tworzy wraz z żoną Agnieszką. Podczas 1,5 rocznej podróży przejechali ponad 16 tysięcy kilometrów, w międzyczasie wspinając się na aż siedem pięcio- i sześciotysięczników. W trakcie prelekcji słuchacze usłyszą o osiąganiu celów (krótko i długodystansowych) i związanych z tym wyrzeczeniach i kosztach. O planowaniu, ale też radzeniu sobie w sytuacjach, gdy nawet plan b i c zaczynają zawodzić - informuje Aneta Adamska, rzecznik prasowy UMCS w Lublinie. 

 

Pojawi się też sporo wskazówek związanych z pracą w zespole, który musi działać zgodnie i przebywać ze sobą nieprzerwanie przez ponad 13 tys. godzin. Autor opowie o Ameryce Południowej i takich krajach jak: Argentyna, Chile, Peru, Boliwia, Ekwador i Kolumbia oraz o wysiłku fizycznego i pułapkach długodystansowych podroży.

 

Spotkanie będzie transmitowane na żywo na Facebookowym profilu uczelni i zacznie się o godzunie 17.00. Przewidziano czas na zadawanie pytań przez widzów.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE