Reklama

Nowoczesna chce walki z rządem

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Michał Abramek

Nowoczesna chce walki z rządem - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Partia Nowoczesnej zapowiedziała dziś w Lublinie powołanie komisji śledczej w Sejmie w sprawie afery GetBacku. Opozycja zleci organom europejskim zweryfikowanie praworządności funkcjonowania Sądu Najwyższego w Polsce oraz niedopuszczenie do opóźnionych wyborów samorządowych.

Partia Nowoczesnej zapowiedziała dziś w Lublinie powołanie komisji śledczej w Sejmie, w sprawie afery GetBacku. Opozycja zleci organom europejskim zweryfikowanie praworządności funkcjonowania Sądu Najwyższego w Polsce oraz niedopuszczenie do opóźnionych wyborów samorządowych.

-Elementem praworządności w Polsce jest funkcjonowanie Sądu Najwyższego. W innym wypadku Polska może stracić środki europejskie z następnej perspektywy budżetowej – mówiła na konferencji prasowej Katarzyna Lubnauer.
Przewodnicząca partii Nowoczesna jest oburzona postępowaniem polityków Prawa i Sprawiedliwości i zapowiada, że będą walczyć z niedemokratycznymi praktykami rządu, m.in. celowością przekładania na późniejszy termin wyborów samorządowych. Przypomnijmy też, że w ubiegłym tygodniu Nowoczesna zgłosiła się do Komisji Finansów Publicznych o zajęcie się głośną sprawą związaną z Getback. Politycy opozycji twierdzą, że jest to większa afera niż Amber Gold, której wartość nie przekraczała 1 mld złotych.

Na spotkaniu Nowoczesnej uczestniczyła też Maja Zaborowska. W rozmowie z dziennikarzami przewodnicząca lokalnych struktur podkreśliła, że w sprawie koalicji trwają rozmowy z Prezydentem Lublina, Krzysztofem Żukiem. Zapowiedziała też alternatywne formy pomocy dla niepełnosprawnych w regionie.

Lublin to drugie miasto, które odwiedziła w tym miesiącu Nowoczesna. W środę Katarzyna Lubnauer spotkała się z mieszkańcami Zamościa.


Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE