Reklama

Minister zdrowia: ten, kto nosi maseczkę na brodzie, jest egoistą

Opublikowano:
Autor:

Minister zdrowia: ten, kto nosi maseczkę na brodzie, jest egoistą - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Choć władze kraju stopniowo luzują obostrzenia wynikające z pandemii koronawirusa w kraju, to nadal przestrzeń publiczna nie jest jeszcze w pełni bezpieczna. Podczas środowej konferencji prasowej minister zdrowia zwrócił uwagę, że wiele osób nie dostosowuje się obowiązku noszenia maseczek. - To nie jest odwaga, pokazanie, jaki ja jestem dzielny - komentował.W środę, podczas konferencji prasowej premiera Mateusza Morawieckiego i ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego informowano o kolejnym etapie znoszenia obostrzeń. Szef Rządu RP zaznaczył, że sytuacja wydaje się być względnie opanowana, ale łatwo może wymknąć się spod kontroli.

- Pewną kontrolę nad koronawirusem przejęliśmy, ale nie możemy być pewni, że przejęliśmy tę kontrolę w zupełności. Nie wiemy, co się stanie za miesiąc. Musimy być ostrożni - zastrzegł premier na wstępie. - Pamiętajmy: z domu wychodzimy do pracy, na zakupy i w życiowo koniecznych sprawach, bardzo ważnych dla zdrowia - przypomniał.

Łukasz Szumowski podkreślił, że noszenie maseczek jest bardzo ważne. Tych, którzy tego nie robią albo robią nieprawidłowo, nazwał egoistami.

- Wczoraj jechałem do pracy rowerem. Ogromna rzesza ludzi nie ma maski w ogóle albo ma maskę zsuniętą na brodę. To nie jest odwaga, pokazanie, jaki ja jestem dzielny i nie boję się wirusa. To lekceważenie tego, że mogę zakazić innych. To objaw egoizmu. W przestrzeni publicznej zakładajmy maseczki. Kiedyś nie były potrzebne. Teraz, gdy mamy już 300 chorych na 1 mln mieszkańców, a pewnie bezobjawowych zakażonych jest więcej, nośmy te maski, by chronić innych - zaapelował minister zdrowia.


Rząd RP utrzymuje zakaz zgromadzeń powyżej 50 osób. Minister zdrowia powiedział w środę, że nie rekomenduje organizacji większych spotkań, takich jak wesela czy inne imprezy towarzyskie.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE