Reklama

Reklama

Lublin: Wyremontowana bursa szkolna czeka na uczniów

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Skończyły się prace przy termomodernizacji Bursy nr 7 przy Zespole Szkół Transportowo-Komunikacyjnych. Placówka na ponad 150 miejsc, czeka na zakwaterowanie uczniów szkół ponadpodstawowych.

Reklama

- Stale poprawiamy warunki nauki w naszych placówkach. W przypadku Bursy nr 7 mieliśmy do czynienia z pracami budowlanymi znacznie wykraczającymi poza standardowy zakres termomodernizacji. Dzięki generalnej przebudowie wszystkich pomieszczeń udało nam się dostosować obiekt do obowiązujących przepisów przeciwpożarowych oraz potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Poprawiliśmy nie tylko sam wygląd i parametry cieplne budynku, ale przede wszystkim zapewniliśmy młodzieży lepsze warunki pobytu - mówi Krzysztof Żuk, prezydent Miasta Lublin.

Powierzchnia Bursy Szkolnej nr 7 objętej inwestycją to ponad 2,7 tys. mkw. Termomodernizacja polegała na dociepleniu ścian zewnętrznych, fundamentów, wymianie stolarki okiennej i wykonaniu nowej elewacji. Przebudową objęto trzy kondygnacje mieszkalne (42 pokoje wychowanków oferujące łącznie 159 miejsc) wraz z pokojami wychowawców, świetlicami i sanitariatami o łącznej powierzchni 811 mkw. Równolegle prowadzone były prace z zakresu branży sanitarnej, w ramach których wymieniono instalację centralnego ogrzewania. Budynek pochodzący z lat 60. ubiegłego wieku został zaadaptowany do obowiązujących przepisów przeciwpożarowych, co wiązało się m.in. z wymianą instalacji elektrycznej. Żeby spełnić warunek dostępności dla młodzieży z niepełnosprawnościami na każdej kondygnacji, przebudowano wszystkie przejścia, wejścia oraz wykonano windę zewnętrzną i pochylnię.

Przebudowa dotyczyła też części stołówkowej wraz z kuchnią i pomieszczeniami magazynowymi, pralnią i suszarnią mieszczącymi się w kondygnacji podziemnej stołówki. Kuchnia ma nowe wyposażenie w postaci sprzętu technologicznego i dźwigu towarowego. W stołówce wykonano mozaikę artystyczną. Renowację przeszedł również kolejowy mural na ścianie reprezentacyjnej w holu. Na zewnątrz wykonawca zbudował drogę pożarową z instalacjami wewnętrznymi i zewnętrznymi i wykonał nowe oświetlenie i zagospodarował teren. Rozbudowa sieci ciepłowniczej przez miejską spółkę LPEC S.A. oraz realizacja kolejnego projektu polegającego na budowie wymiennikowni cieplnych, pozwoliła na podłączenie do ciepła systemowego budynku Bursy nr 7, ZSTK z salą gimnastyczną i warsztatami, a także sąsiedniego budynku MOPR.

Jednocześnie w kompleksie budynków ZSTK, tj. szkoły i sali gimnastycznej z łącznikiem prowadzone były standardowe prace termomodernizacyjne polegające na dociepleniu fundamentów i ścian z wykonaniem nowych elewacji oraz wymianie stolarki okiennej i pokrycia dachowego. Wykonano remont wejścia głównego i wszystkich schodów zewnętrznych, opaski wokół budynku z kostki brukowej z odprowadzeniem wody deszczowej. Obecnie inwestycja jest już na etapie robót drogowych, polegających na budowie drogi pożarowej wraz z placem do zawracania. Wykonawca ma czas na zakończenie robót do 30 sierpnia przyszłego roku.

W obiektach przy ul. Zemborzyckiej, zostaną wykonane roboty budowlane o łącznej wartości ponad 12 mln zł. Koszt robót w Bursie nr 7 wyniósł łącznie 7,7 mln zł, a w budynkach Zespołu Szkół Transportowo-Komunikacyjnych wyniesie 4,6 mln zł.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy