Reklama

Reklama

Lublin: Powiększa się szkoła na Sławinie. Trwa rozbudowa Zespołu Szkół nr 12

Opublikowano: ndz, 10 paź 2021 05:54
Autor: | Zdjęcie: Miasto Lublin

Lublin: Powiększa się szkoła na Sławinie. Trwa rozbudowa Zespołu Szkół nr 12 - Zdjęcie główne

Trwa rozbudowa Zespołu Szkół nr 12 | foto Miasto Lublin

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Przy Zespole Szkół nr 12 na ul. Sławinkowskiej trwa rozbudowa. Przy budynku głównym szkoły powstanie dodatkowy segment, do którego zostaną przeniesione wszystkie oddziały Przedszkola nr 86. W nowym obiekcie będzie miejsce dla 300 przedszkolaków.

Reklama

- Prace przy rozbudowie największej szkoły dzielnicy Sławin są zaawansowane i przebiegają zgodnie z przyjętym harmonogramemZakończyliśmy prace murarskie i wylewanie stropów w części podziemnej budynku. Aktualnie roboty koncentrują się na budowie pierwszej kondygnacji nadziemnej - mówi Artur Szymczyk, zastępca prezydenta Prezydent Miasta Lublin ds. inwestycji i rozwoju.
 
Plac pod budowę segmentu przedszkola w Zespole Szkół nr 12, wykonawcy przekazano w czerwcu. Od tamtej pory prowadzone były roboty ziemne przy budowie fundamentów i ścian kondygnacji podziemnej. Został wylany strop nad kondygnacją -1, a teraz trwa murowanie ścian parteru. Wykonano też przyłącze wodociągowe.
 
 
W ramach inwestycji powstaje 12-oddziałowy obiekt o trzech kondygnacjach nadziemnych i jednej kondygnacji podziemnej o kubaturze prawie 9 tys. m3, z łącznikiem z głównym budynkiem szkoły. Powierzchnia wszystkich pomieszczeń wyniesie prawie 3 tys. m2. Na poziomie -1 zaprojektowano pomieszczenia techniczne i magazyny, na parterze i dwóch piętrach znajdą się po 4 sale lekcyjne, gabinety, pomieszczenia pomocnicze, porządkowe, socjalne, toalety i szatnie. Na parterze będzie również rozdzielnia posiłków przywożonych do przedszkola ze stołówki szkolnej znajdującej się w głównym budynku i zmywalnia naczyń. Na kolejnych kondygnacjach przewidziano jeszcze salę do ćwiczeń ruchowych oraz wielofunkcyjną salę widowiskową.
 
- Przedszkole nr 86 funkcjonujące w Zespole Szkół nr 12, cieszy się od lat coraz większym zainteresowaniem. W bieżącym roku do 12 oddziałów uczęszcza 300 dzieci, zaś w 48 oddziałach Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki obecnie uczy się 979 uczniów - informuje Anna Czerwonka z biura prasowego w Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin.
 
Prace nad rozbudową szkoły mają skończyć się w maju przyszłego roku. Wartość robót budowlanych wyniesie prawie 12 mln zł.
 
 
 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.