Reklama

Reklama

Lublin: Miasto inwestuje w szkoły. Trwa m.in. budowa sali gimnastycznej przy jednym z liceów

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Miasto Lublin

Lublin: Miasto inwestuje w szkoły. Trwa m.in. budowa sali gimnastycznej przy jednym z liceów - Zdjęcie główne

Miasto inwestuje w szkoły. Trwa m.in. budowa sali gimnastycznej przy jednym z liceów | foto Miasto Lublin

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W lubelskich szkołach trwają inwestycje oświatowe. Prowadzona jest np. budowa sali gimnastycznej w ILO oraz rozbudowa szkoły przy ul. Sławinkowskiej.

Reklama

- Widoczne są już efekty kolejnych etapów prac przy budowie sali gimnastycznej dla I LO oraz rozbudowie szkoły na Sławinie. Czynnikiem sprzyjającym w obu tych przypadkach okazała się pogoda, która pozwoliła nam na prowadzenie robót murarskich i dekarskich zgodnie z planemW trakcie realizacji są również prace związane z powiększeniem o dwa nowe segmenty Szkoły Podstawowej nr 52, które prowadzone są w trybie „zaprojektuj i wybuduj”. Obecnie przygotowujemy też inne ważne zadanie przebudowę budynku VII LO przy ul. Farbiarskiej. Dzięki temu będziemy mogli przeznaczyć niewykorzystany parter tego obiektu na bardzo potrzebne w tej części miasta przedszkole - mówi Artur Szymczyk, zastępca prezydenta Miasta Lublin ds. inwestycji i rozwoju.
 
Budynek sali gimnastycznej przy I Liceum Ogółnokształcącym im. Stanisława Staszica przy Al. Racławickich ma już gotowy dach wraz z pokryciem z płyt warstwowych. W środku budynku, na poziomie -1 trwa tynkowanie ścian. Z kolei na zewnątrz, część ścian ma już elewację z warstwą zbrojącą. Trwa budowa konstrukcji pod bieżnię lekkoatletyczną przy planowanym zespole boisk.
 
Natomiast w Zespole Szkół nr 12 przy ul. Sławinkowskiej widoczny jest już parter nowego segmentu przedszkolnego. Zostały wymurowane wszystkie ściany i zalano strop nad poziomem 0. Wykonano też izolację przeciwwilgociową i termiczną ścian fundamentowych i przekładkę kanalizacji sanitarnej. Zbudowano szachty windowe oraz konstrukcje schodów. Obecnie prace murarskie prowadzone są już na pierwszym piętrze.
 

Oprócz tego, Miasto finalizuje przebudowę zabytkowego Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Vetterów przy ul. Bernardyńskiej oraz kończy większość prac związanych z projektami termomodernizacji szkół i burs. Bursa nr 7 przy ul. Zemborzyckiej jest już po odbiorach technicznych. Zakończyły się też prace w Zespołu Szkół Budowlanych przy ul. Słowiczej, obiekt jest obecnie w trakcie odbiorów. 
 
 
 
 
 
 
 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy