Reklama

Reklama

Lublin: "Plastyk" świętował swój jubileusz. 90-lecie istnienia Zespołu Szkół Plastycznych im. C.K. Norwida [GALERIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Zespół Szkół Plastycznych im. C.K. Norwida w Lublinie obchodził jubileusz 90-lecia swojego istnienia. W ramach uroczystości odznaczono pracowników i dyrektora szkoły. Z kolei uczniowie przygotowali spektakl. Odbył się też wernisaż wystawy emerytowanej nauczycielki.

Reklama

10 października 1927 roku działalność zaczęła Wolna Szkoła Malarstwa i Rysunku w Lublinie, jako filia szkoły krakowskiej. W Lublinie była pierwszą tego rodzaju placówką i trzecią w skali całego kraju.

W tym roku przypada 90-lecie powstania szkoły. W świętowaniu uczestniczył m.in. wojewoda lubelski Lech Sprawka
 
- Słaby nauczyciel opowiada, dobry wyjaśnia, bardzo dobry demonstruje, a genialny inspiruje. W szkole artystycznej te słowa mają szczególne odzwierciedlenie - mówił Lech Sprawka, wojewoda lubelski.

Wojewoda pogratulował szkole jubileuszu i całego dorobku. - Te rezultaty mierzone są przede wszystkim karierami i rozwijaniem talentów dzieci i młodzieży, którzy są podmiotem waszego oddziaływania. To jest najwspanialsza nagroda, ale i równocześnie odzwierciedlenie jakości pracy. I tego Państwu serdecznie gratuluję - zaznaczał.
 
W trakcie uroczystości pracownicy oświaty zostali uhonorowani Medalami za Długoletnią Służbę, Medalami Komisji Edukacji Narodowej, Odznakami honorowymi "Zasłużony dla Kultury Polskiej”, Dyplomami Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Okolicznościowym Grawertonem Marszałka Województwa Lubelskiego, Medalami "Zasłużony dla Miasta Lublin”, Medalami Prezydenta Miasta Lublin, Nagrodami Dyrektora Centrum Edukacji Artystycznej, Nagrodami Dyrektora Zespołu Szkół Plastycznych imienia C.K. Norwida w Lublinie.
 
Dodatkowo, wojewoda uhonorował szkołę dyplomem uznania za rozwijanie talentów i wrażliwości artystycznej wśród młodych ludzi, wychowanie oparte na szacunku do historii, tradycji i kultury polskiej oraz wkład w rozwój edukacji artystycznej w Polsce. Zaś dyrektor placówki otrzymał Nagrodę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego I stopnia za wybitne osiągnięcia w pracy dydaktyczno-wychowawczej i artystycznej.
 
W ramach uroczystości odbył się spektakl "Wzorowe małżeństwo” według Tadeusza Różewicza oraz fragmenty "Promethidiona” Cypriana Kamila Norwida w interpretacji uczniów oraz wernisaż wystawy. Ekspozycja składała się z prac emerytowanej nauczycielki Adeli Adamczyk.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy