Reklama

Reklama

Lublin: Wykładowca UMCS o kobietach w samorządzie. UMCS przygotował kolejny ekspercki komentarz

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Centrum Prasowe UMCS

Lublin: Wykładowca UMCS o kobietach w samorządzie. UMCS przygotował kolejny ekspercki komentarz - Zdjęcie główne

Dr Justyna Wasil | foto Centrum Prasowe UMCS

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Temat kobiet w samorządzie lokalnym poruszyła dr Justyna Wasil z UMCS w ramach cyklu "Okiem eksperta". Cykl ma promować naukę, badania i specjalistyczną wiedzę.

Reklama

Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej przygotował kolejny komentarz eksperckiego cyklu "Okiem eksperta". W ramach niego dr Justyna Wasil z Katedry Administracji Publicznej UMCS poruszyła kwestię kobiet w samorządzie lokalnym. Odpoiedziała na takie pytania jak np. czy kobiety i mężczyźni mają jednakową pozycję w staraniach o wejście do świata polityki lokalnej? Dlaczego płeć żeńska rzadziej decyduje się na zaangażowanie w działalność publiczną i jakich barier doświadcza?

- Tekst powstał w ramach inicjatywy "Okiem eksperta”, która ma na celu promowanie nauki, badań i specjalistycznej wiedzy naukowców z UMCS. Specjaliści z Uniwersytetu tworzą komentarze eksperckie, opinie, analizy czy prognozy branżowe dotyczące bieżących wydarzeń, problemów czy zagadnień budzących wątpliwości, a znajdujących się w polu ich zainteresowań badawczych - informuje Katarzyna Skałecka z Centrum Prasowego UMCS.

Treść komentarza dostępna jest na stronie internetowej uczelni.

Dr Justyna Wasil jest wykładowcą, adiunktem w Katedrze Administracji Publicznej na Wydziale Politologii i Dziennikarstwa UMCS. W pracy naukowej koncentruje się na zagadnieniach związanych z samorządem terytorialnym: partycypacji obywatelskiej, samorządzie na obszarach wiejskich, kobietach w samorządzie, polityce informacyjnej samorządu, e-administracji.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy