Reklama

Reklama

Lublin: w poniedziałek Dzień Przedsiębiorcy na UMCS

Opublikowano: sob, 19 cze 2021 17:45
Autor: | Zdjęcie: Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej

Lublin: w poniedziałek Dzień Przedsiębiorcy na UMCS - Zdjęcie główne

Lublin: w poniedziałek Dzień Przedsiębiorcy na UMCS | foto Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej organizuje Dzień Przedsiębiorcy. W programie są prelekcje i konkurs w ramach którego można wygrać smartwache.

Reklama

Celem Dnia Przedsiębiorcy organizowanego przez UMCS jest skłonienie do refleksji nad rolą dużych i małych przedsiębiorców, którzy w istotny sposób wpływają na rozwój polskiej gospodarki. Inicjatywa ma również zachęcić studentów do podejmowania różnych działań związanych z rozwojem oraz przedsiębiorczością. Wydarzenie zaplanowano na najbliższy poniedziałek (21 czerwca). Tego dnia w mediach społecznościowych UMCS zaplanowano szereg relacji online z udziałem specjalistów, ekspertów oraz praktyków biznesu. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny i otwarty dla wszystkich zainteresowanych.

O godz. 9.00 swoim wystąpieniem wydarzenie zainauguruje Prorektor ds. rozwoju i współpracy z gospodarką prof. Zbigniew Pastuszak, który opowie o idei Dnia Przedsiębiorcy. Następnie o godz. 12.00 głos zabierze dr Bartosz Twarowski, Uniwersytecki Konsultant ds. Przedsiębiorczości, który wszystkim zainteresowanym przybliży różne aspekty przedsiębiorczości, zaś o godzinie 15.00 mgr Anna Grzegorczyk, dyrektor Centrum Transferu Wiedzy i Technologii UMCS opowie o działaniach Uniwersytetu skierowanych na wspieranie przedsiębiorczości. Na godz. 18.00 zaplanowana jest debata dotycząca istoty przedsiębiorczości w społeczeństwie i przedsiębiorcy jako kreatora rzeczywistości, która odbędzie się w Centrum Ecotech-Complex. W dyskusji udział wezmą: prof. dr hab. Dorota Kołodyńska, prorektor ds. studentów i jakości kształcenia UMCS, Agnieszka Gąsior-Mazur, przedstawicielka Lubelskiego Klubu Biznesu, dr hab. Mariusz Kicia, dziekan Wydziału Ekonomicznego UMCS, Damian Lawenda, wiceprezes Vilaro oraz Mateusz Toruń, założyciel WeDoLBN Foundation. Wydarzenie zakończy się o godz. 20.00 specjalnym odcinkiem Akademickiego Kwadransa Przedsiębiorczości, w którym prowadząca program, dr Izabela Łucjan, ekspertka ds. rynku pracy i bezrobocia, przemian pracy oraz kapitału intelektualnego i społecznego przeprowadzi wywiad z dr. Mariuszem Filipkiem, radcą prawnym, prezesem Związku Pracodawców Ziemi Lubelskiej.

- W ramach wydarzenia organizowany jest także konkurs. Jego uczestnicy mają za zadanie wymyślenie innowacyjnego pomysłu biznesowego. Prace w formie prezentacji multimedialnej powinny zawierać od 8 do 10 slajdów. Można je zgłaszać indywidualnie lub zespołowo (maksymalnie 3 osoby) do 27 czerwca 2021 r. do godz. 23:59 na adres [email protected] - informuje Aneta Adamska, rzecznik prasowy UMCS w Lublinie.

Komisja Konkursowa wybierze dwa najciekawsze pomysły. Do wygrania jest możliwość konsultacji pomysłu pod kątem merytorycznym, z uwzględnieniem uwarunkowań rynkowych z mgr Anną Grzegorczyk, dyrektor Centrum Transferu Wiedzy i Technologii UMCS oraz dr. Mariuszem Saganem, dyrektorem Wydziału Strategii i Przedsiębiorczości Urzędu Miasta Lublin. Każdy laureat otrzyma smartwatcha. Informacja o wynikach zostanie wysłana na skrzynki mailowe uczestników konkursu najpóźniej 30 czerwca 2021 roku do godz. 23:59.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy