Reklama

Reklama

Lublin: VIII edycja Budżetu Obywatelskiego. Na co można głosować w dzielnicy Za Cukrownią?

Opublikowano: 6 sierpnia 2021 13:24
Autor: | Zdjęcie: Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

Lublin: VIII edycja Budżetu Obywatelskiego. Na co można głosować w dzielnicy Za Cukrownią? - Zdjęcie główne

Jeden z projektów wybranych do głosowania w ramach Budżetu Obywatelskiego z dzielnicy Za Cukrownią zakłada budowę siłowni zewnętrznej | foto Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Jesienią odbędzie się głosowanie w ramach VIII edycji Budżetu Obywatelskiego. Z dzielnicy Za Cukrownią do głosowania wybrano cztery projekty. Przewidują one" zasadzenie nowych drzew, budowę siłowni zewnętrznej i remonty ulic.

Reklama

W ramach VIII edycji Budżetu Obywatelskiego do głosowania wybrano cztery projekty z dzielnicy Za Cukrownią. Koszt pierwszego z projektów - "O!Siłka - doposażenie siłowni o sprzęt z wykorzystaniem zewnętrznych atlasów treningowych z systemem zmiennego obciążenia i aplikacją wirtualnego trenera" wyceniono na 350 tys. zł. Autorzy pomysłu chcą stworzyć miejsce do treningu, którego nie ograniczą pandemiczne obostrzenia.

- Celem projektu jest stworzenie profesjonalnej siłowni wyposażonej w zewnętrzne atlasy treningowe poprzez doposażenie. Do tej pory treningi z użyciem systemu zmiennego obciążenia mogły być wykonywane jedynie w siłowniach i klubach fitness. My, chcemy stworzyć miejsce, w którym mieszkańcy będą mogli bezpłatnie, całodobowo i bez sztucznego oświetlenia dbać o formę - czytamy w opisie projektu.

CZYTAJ TAKŻE: Lublin: VIII edycja Budżetu Obywatelskiego. Na co można głosować na Wrotkowie?

Urządzenia mają mieć system regulowanego obciążenia od 2,5 do 220 kg. Siłownia dostosowana będzie też do potrzeb osób niepełnosprawnych. Sprzęt będzie wyposażony w kody QR i aplikację wirtualnego trenera, która pokaże, jak poprawnie z niego korzystać, dzięki czemu odnajdą się tu amatorzy i profesjonaliści.

Następny projekt to "Za Cukrownią przeciw zanieczyszczeniu powietrza", który oszacowano również na 350 tys. zł. Zakłada on zakup i nasadzenie sadzonek różnych gatunków drzew na terenie całej dzielnicy.

- Polskie środowisko jest coraz bardziej zanieczyszczone. Dziś możemy zacząć naprawę kraju od naszej małej Ojczyzny - przekonują pomysłodawcy.

Trzeci z projektów - "Odwodnienie ulicy Dzierżawnej poprzez zamontowanie pomp osuszających teren" wyceniono na 240 tys. zł. Przewiduje on montaż pomp, co pozwoliłoby "przerzucić" nadmiar wody do sieci miejskiej lub pobliskiej rzeki. Zdaniem autorów, budowa studni głębinowych z pompami lub tzw. igłofiltrów w znaczący sposób obniżyłaby poziom wód gruntowych na tym terenie.

- Na terenie ulicy Dzierżawnej brakuje kanalizacji burzowej co jest szczególnie dotkliwe po intensywnych opadach atmosferycznych lub roztopach zimowych. Dochodzi wtedy do zalewania posesji mieszkańców, ponieważ woda opadowa nie znajduje ujścia ze względu na brak kanalizacji deszczowej - czytamy w opisie.

Ostatni z projektów - "Odnawiamy drugą część 1 maja", ma kosztować 350 tys. zł. Pomysłodawcy wyjaśniają, że w przyszłym roku zakończy się przebudowa ulicy 1 maja sąsiadującej z dworcem kolejowym. I dodają, że druga część tej ulicy pozostanie w fatalnym stanie, z jednej strony sąsiadując z odnowioną częścią, z drugiej z nowym rondem na klinie. Dlatego projekt zakłada remont najbardziej zniszczonej nawierzchni jezdni i chodników.

CZYTAJ TAKŻE: Lublin: VIII edycja Budżetu Obywatelskiego. Na co można głosować na Wieniawie?

- Postulowany zakres: 1. Ok. 80 m jezdni (z wyłączeniem miejsc parkingowych*) o szerokości 9m, od skrzyżowania z ul. Kościelną do m/w wjazdu do banku PEKAO 2. Ok. 50m chodnika od skrzyżowania z ul. Kościelną do m/w wjazdu do banku PEKAO Zakres może się zmienić w zależności od komplementarności z innymi pracami w tym zakresie i możliwościami technicznymi ich wykonania. * - wyłączenie remontu miejsc parkingowych wynika z dwóch rzeczy: 1) nowo wyremontowane miejsce wykonane są z kostki, 2) miejsca parkingowe nie są w najgorszym stanie technicznym i nie utrudniają poruszania się - czytamy w opisie.

Budżet Obywatelski jest budżetem partycypacyjnym, dzięki któremu mieszkańcy zgłaszając projekty i głosując na te, które mają być zrealizowane, decydują o części miejskiego budżetu. Nabór wniosków do VIII edycji Budżetu Obywatelskiego skończył się w 7 maja. Złożonych zostało 214 projektów na łączną kwotę ponad 73 mln zł, z czego 136 to projekty dzielnicowe, a 78 – ogólnomiejskie. W tym roku na projekty Budżetu Obywatelskiego, Miasto Lublin przeznaczyło kwotę 12,5 mln zł. Głosowanie na projekty rozpocznie się 23 września i potrwa do 10 października.

 
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.