Reklama

Reklama

Lublin: VIII edycja Budżetu Obywatelskiego. Na co można głosować na Wrotkowie?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

Lublin: VIII edycja Budżetu Obywatelskiego. Na co można głosować na Wrotkowie? - Zdjęcie główne

Lublin: VIII edycja Budżetu Obywatelskiego. Na co można głosować na Wrotkowie? | foto Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Jesienią odbędzie się głosowanie w ramach VIII edycji Budżetu Obywatelskiego. Z dzielnicy Wrotków do glosowania wybrano sześć projektów. Zakładają one m.in. remonty ulic, zasadzenie drzew, montaż oświetlenia i budowę boisk.

Reklama

W ramach VIII edycji Budżetu Obywatelskiego do głosowania wybrano sześć projektów z dzielnicy Wrotków. Koszt pierwszego z projektów - "Widzę ciemność, a będzie jasność - oświetlenie drogi na odcinku od Nałkowskich 213 do połączenia z ulicą Żeglarską", wynosi 327 600 zł. W ramach projektu będzie zamontowane oświetlenie w postaci latarni po obydwu stronach drogi na odcinku od ul. Nałkowskich 213 do połączenia z ul. Żeglarską. Pomysłodawcy podkreślają, że jest to odcinek pozbawiony stałego oświetlenia w postaci latarni zamontowanych w określonych odstępach. Dodają, że bliskość Zalewu Zemborzyckiego sprawia, że jest to teren bardzo uczęszczany na trasie w stronę Zalewu i z powrotem.

- W pobliżu ulicy Nałkowskich umiejscowiony jest plac zabaw który dodatkowo oświetlony latarniami będzie mógł być wykorzystany dłużej, niż obecnie. Na tej trasie znajdują się także przystanki autobusowe, których oświetlenie zwiększa bezpieczeństwo czekających na przystanku mieszkańców dzielnicy oraz Lublina udających się nad Zalew Zemborzycki lub wracających z wypoczynku nad Zalewem - czytamy w opisie projektu.

Według autorów oświetlenie tej drogi zwiększy bezpieczeństwo mieszkańców i kierowców i przyczyni się do zmniejszenia ataków agresji oraz ewentualnych napadów prowokowanych brakiem oświetlenia.

Drugi z projektów to "Wrotków przeciw zanieczyszczeniu powietrza", a jego koszt to 350 tys. zł. Zakłada on zakup i nasadzenie sadzonek różnych gatunków drzewna terenie całej dzielnicy.

- W zeszłym roku Wrotków finalnie nie miał żadnego projektu i dzielnicy przepadły środki z Budżetu Obywatelskiego. Więc w tym roku proponuję drzewa - czytamy w opisie. 

Kolejny projekt to "Rowerem legalnie do szkoły podstawowej nr 30", a realizację wyceniono na 666 zł. Do szkoły dojeżdża wielu uczniów na rowerach.

- Mimo to władze zdają się tego nie dostrzegać i wzdłuż ulicy Nałkowskich postawili zakaz ruchu. O ile stworzenie strefy wolnej od aut w tej okolicy wydaje się oczywiste, o tyle zakaz ruchu dla rowerzystów jest już absurdalny. Absurd tym większy, że zdaniem urzędników, na jezdni wyłączonej z ruchu, o szerokości 6,0m, do której przylega chodnik nie można spokojnie jechać rowerem - czytamy w opisie.

Celem projektu jest dopuszczenie ruchu rowerowego w tym miejscu przez dodanie pod znakiem zakazu tabliczki, że znak nie dotyczy rowerzystów.

Czwarty projekt to "Sportowy Wrotków" i został oszacowany na 296 730 zł. Przewiduje budowę dwóch boisk do koszykówki o wymiarach 11x15m z wykorzystaniem nawierzchni poliuretanowej lub innej adekwatnej do natury boiska. Oprócz tego, miałyby zostać ustawione piłkochwyty w południowej części dzielnicy np. w pobliżu kościoła pw. św. Jana Pawła II -go i w dolinie rzeki Bystrzycy (os. Medalionów).

Zagłosować będzie można też na pomysł "Zielony Wrotków", którego wykonanie ma kosztować 348 600 zł. Jest on ukierunkowany na zwiększenie liczby drzew i krzewów w pasach drogowych, będący odpowiedzią na wnioski mieszkańców złożonych w ramach projektu "Drzewa dla każdej dzielnicy".

Ostatni z projektów to "Remontujemy ulice na Wrotkowie - ul. H.Wolińskiego" wyceniony na 350 tys. zł. Chodzi o ul. Wolińskiego na odcinku od skrzyżowania z ul. Diamentową do skrzyżowania z ul. B. Wapowskiego. Projekt zakłada położenie dodatkowej i nowej nawierzchni asfaltowej.

Budżet Obywatelski jest budżetem partycypacyjnym, dzięki któremu mieszkańcy zgłaszając projekty i głosując na te, które mają być zrealizowane, decydują o części miejskiego budżetu. Nabór wniosków do VIII edycji Budżetu Obywatelskiego skończył się w 7 maja. Złożonych zostało 214 projektów na łączną kwotę ponad 73 mln zł, z czego 136 to projekty dzielnicowe, a 78 – ogólnomiejskie. W tym roku na projekty Budżetu Obywatelskiego, Miasto Lublin przeznaczyło kwotę 12,5 mln zł. Głosowanie na projekty rozpocznie się 23 września i potrwa do 10 października.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy