Reklama

Reklama

Lublin: UMCS organizuje kolejną konferencję naukową. O budowaniu strategii badawczych na uczelniach

Opublikowano: pon, 20 wrz 2021 07:00
Autor: | Zdjęcie: Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej

Lublin: UMCS organizuje kolejną konferencję naukową. O budowaniu strategii badawczych na uczelniach - Zdjęcie główne

UMCS organizuje kolejną konferencję naukową. O budowaniu strategii badawczych na uczelniach | foto Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W tym tygodniu odbędzie się konferencja adresowana do osób odpowiedzialnych za budowanie strategii badawczych na polskich uczelniach oraz instytucjach badawczych. Wydarzenie zatytułowano "Na drodze do doskonałości: jak znaleźć, przyciągnąć i zaangażować wschodzące gwiazdy w nauce?".

Reklama

- Nadchodząca konferencja podejmuje temat zarządzania badaniami naukowymi poprzez pryzmat indywidualnego rozwoju naukowców. Doskonałość w nauce to przede wszystkim ludzie – badaczki i badacze – taki postulat zgłaszają organizatorzy wydarzenia. Celem konferencji jest stworzenie platformy do dzielenia się wiedzą, a przede wszystkim doświadczeniami w zakresie zarządzania kadrą naukową, tak aby wspierać talenty naukowe i umożliwiać im intensywny rozwój. Przyczyni się to do podniesienia jakości, doniosłości i rozpoznawalności badań naukowych prowadzonych w Polsce - wyjaśnia Katarzyna Skałecka z Centrum Prasowego UMCS.

W konferencji wezmą udział eksperci z Centre for Science and Technology Studies w Leiden – twórców prestiżowego CWTS Leiden Ranking. Opowiedzą oni o najnowszych trendach w zarz±dzaniu i ewaluacji nauki. Swoją wiedzą na ten temat podzieli się też jeden z członków Komisji Ewaluacji Nauki. Wśród prelegentów będą również liderzy grup badawczych z trzech polskich uniwersytetów. Opowiedzą o swoich doświadczeniach w budowaniu i zarz±dzaniu zespołami badawczymi o wysokim potencjale naukowym.

CWTS Leiden Ranking to jeden ze światowych rankingów akademickich. W edycji 2021 uwzględniono 1225 uczelni z 69 krajów. Ranking powstaje wyłącznie na podstawie danych bibliometrycznych dostępnych w bazie Web of Science z uwzględnieniem podziału na następujące obszary nauki: biomedyczne i o zdrowiu (Biomedical and Health Sciences), przyrodnicze i o ziemi (Life and Earth Sciences), matematyczne i informatyczne (Mathematics and Computer science), fizyczne i inżynieryjne (Physical Science and Engineering) oraz społeczne i humanistyczne (Social Sciences and Humanities).

Konferencja odbędzie się we wtorek (21 września)  o godz. 10:00 w Centrum ECOTECH-COMPLEX w Lublinie (ul. Głęboka 39). Obowiązuje rejestracja: e-mail - [email protected], tel. 81 537 57 35. Organizatorami są: Uniwersytet Marii-Curie Skłodowskiej w Lublinie i The Centre for Science and Technology Studies w Leiden przy udziale Centrum ECOTECH-COMPLEX oraz organizacji "Boniface. Science and Education"

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy