Reklama

Reklama

Lublin: Studenci UMCS zapraszają na GISday. Będzie można nauczyć się podstaw programowania

Opublikowano: wt, 16 lis 2021 14:13
Autor: | Zdjęcie: Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

Lublin: Studenci UMCS zapraszają na GISday. Będzie można nauczyć się podstaw programowania - Zdjęcie główne

Studenci UMCS zapraszają na GISday. Będzie można nauczyć się podstaw programowania | foto Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Studenci UMCS zorganizują lubelską odsłonę ogólnoświatowego wydarzenia - GISday, które poświęcone jest systemom informacji geograficznej. Planowane są warsztaty, poświęcone programowaniu.

Reklama

GISday to ogólnoświatowe święto obchodzone corocznie 17 listopada przez użytkowników i entuzjastów systemów informacji geograficznej (GIS). To systemy informacyjne służące do wprowadzania, gromadzenia, przetwarzania oraz wizualizacji wszelkich danych przestrzennych. GIS jest obecnie wykorzystywany przez setki instytucji i przedsiębiorstw do tworzenia map i zarządzania przestrzenią.

- Na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej obchody GISday organizuje Studenckie Koło Naukowe Geoinformatyków GeoIT, działające przy Wydziale Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej. Tegoroczne wydarzenie zorganizowane przez SKNG GeoIT przybrało formę prelekcji, na których zostanie przybliżone zastosowanie technologii GIS w różnych dziedzinach naukowych, od badań historyczno-wojskowych, przez geografię, po badania związane z rozwojem epidemii - wyjaśnia Aneta Adamska, rzecznik prasowy UMCS.

W ramach święta GIS planowane są dwa warsztaty, poświęcone tworzeniu gry komputerowej,"Flappy Bird" w silniku Unity oraz podstaw programowania w języku Python. Unity jako silnik do tworzenia gier pozwoli na stworzenie gry ",Flappy Bird". Ten warsztat będzie obejmował obsługę Unity, tworzenie obiektu, komponentów czy skryptu. Sam język Python to język programowania zawierający najlepsze rozwiązania i intencje innych języków programowania. Do największych zalet stosowania tego języka należą interaktywność, klarowność i czytelność kodu źródłowego.

Prelekcje oraz warsztaty zaplanowane są w formie zdalnej. Transmisja na żywo rozpocznie się 17 listopada o godz. 8:45 na kanale YouTube Studenckiego Koła Naukowego Geoinformatyków GeoIT UMCS.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy