Reklama

Reklama

Lublin: Student UMCS nominowany do ogólnopolskiej nagrody

Opublikowano: pon, 15 lis 2021 14:30
Autor: | Zdjęcie: Screen - umcs.pl

Lublin: Student UMCS nominowany do ogólnopolskiej nagrody - Zdjęcie główne

Maciej Cieciora | foto Screen - umcs.pl

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Student UMCS - Maciej Cieciora został nominowany do nagrody "Pro Juvenes” w kategorii "Student zaangażowany społecznie". Prowadził m.in. webinary dla kandydatów na studia i pomaga studentom zagranicznym.

Reklama

Maciej Cieciora będący studentem I roku II stopnia International Relations na Wydziale Politologii i Dziennikarstwa Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej znalazł się wśród nominowanych do nagrody "Pro Juvenes”. Nagroda jest przyznawana przez Parlament Studentów Rzeczpospolitej Polskiej w kategorii "Student zaangażowany społecznie”. Celem jest wyróżnienie i nagrodzenie najbardziej zaangażowanych studentów i instytucji oraz wyłonienie najlepszych inicjatyw, wspierających środowisko studenckie.

- Maciej Cieciora to 22-letni student, który aktywnie uczestniczy w życiu naszej Alma Mater. Jego działania na rzecz uczelni rozpoczęły się od członkostwa w Studenckim Kole Dziennikarskim, które współtworzył przez ponad dwa lata. Od blisko roku pełnił funkcję Przewodniczącego Komisji ds. Promocji i Marketingu w Zarządzie Uczelnianym Samorządu Studentów UMCS. Tam razem z koleżankami i kolegami działał na rzecz społeczności akademickiej - informuje UMCS.

Oprócz tego, w ostatnim roku Cieciora prowadził webinary dla kandydatów na studia. Przedstawiał w nich ofertę kształcenia uczelni dla studentów z Polski i z zagranicy. Koordynował też działania związane z organizacją wydarzeń w skali kraju, m.in.: Zjazd Forum Uniwersytetów Polskich, Finał projektu "Młodzi na Rynku Pracy” i Ogólnopolskie Forum Kultury Studenckiej. Do tego, współpracuje z Akademickim Centrum Kultury i Mediów UMCS "Chatka Żaka” oraz Centrum Promocji UMCS.

- Maciej Cieciora od początku działalności w samorządzie studenckim bezinteresownie pomaga studentom zagranicznym, którzy w czasie pandemii spędzali czas zamknięcia w akademikach. Między innymi dlatego wybrał kolejne studia II stopnia International Relations, aby studiować z grupą studentów zagranicznych z całego świata. Dodatkowo wraz z dr Eweliną Panas, pełnomocnikiem rektora UMCS ds. umiędzynarodowienia kształcenia współrealizuje projekty w środowisku akademickim dla studentów zagranicznych z Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej - informuje uczelnia.

Zwycięzcy konkursu zostaną wybrani na podstawie głosowania internetowego, które skończyło się w niedzielę (14 listopada) wieczorem.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy