Reklama

Reklama

Lublin: Służba Więzienna obchodziła swoje święto. Awansowano ponad 100 osób

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Okręgowy Inspektorat Służby Więziennej

Lublin: Służba Więzienna obchodziła swoje święto. Awansowano ponad 100 osób - Zdjęcie główne

Służba Więzienna obchodziła swoje święto. Awansowano ponad 100 osób | foto Okręgowy Inspektorat Służby Więziennej

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Służba Więzienna obchodziła swoje święto. Przy okazji święta, w okręgu lubelskim awansowano na wyższe stopnie ponad 100 osób.

Reklama

Święto Służby Więziennej na mocy zapisu ustawy o Służbie Więziennej wyznaczone zostało na 8 lutego. Dzień nawiązuje do ogłoszenia dekretu Józefa Piłsudskiego, który stał się zalążkiem obecnego systemu penitencjarnego,  adatę jego wydania można traktować jako początek polskiego więziennictwa. Obecnie Służba Więzienna to jedna z najliczniejszych formacja działająca na rzecz zapewnienia porządku i bezpieczeństwa publicznego.

Zgodnie z Zarządzeniem Ministra Sprawiedliwości w sprawie siedzib, terytorialnego zasięgu i szczegółowego zakresu działania dyrektorów okręgowych Służby Więziennej oraz struktury organizacyjnej okręgowych inspektoratów Służby Więziennej, okręg lubelski Służby Więziennej od 1 stycznia  rozpoczął funkcjonowanie w nowej strukturze organizacyjnej. Dyrektorowi Okręgowemu Służby Więziennej w Lublinie podlegają trzy areszty śledcze: w Krasnymstawie, Lublinie, Radomiu, siedem zakładów karnych: w Białej Podlaskiej, Chełmie, Hrubieszowie, Opolu Lubelskim, Włodawie, Zamościu i Żytkowicach, oraz cztery oddziały zewnętrzne: w Zamościu, Zabłociu, Radomiu i Pionkach.

- Pojemność jednostek penitencjarnych okręgu lubelskiego wynosi 6474 miejsc zakwaterowania. Okręg dysponuje 6 oddziałami terapeutycznymi (ZK Biała Podlaska, AŚ Radom, ZK Zamość, OZ Zamość, ZK Opole Lubelskie, ZK Chełm). Pięć pierwszych przeznaczonych są dla osób uzależnionych od alkoholu, a oddział w Chełmie dla osób z niepsychotycznymi zaburzeniami psychicznymi lub upośledzonych umysłowo. Przy Zakładzie Karnym we Włodawie i Zakładzie Karnym w Opolu Lubelskim funkcjonuje Centrum Kształcenia Ustawicznego. W Areszcie Śledczym w Radomiu funkcjonuje przywięzienny szpital - informuje kpt. Edyta Radczuk, rzecznik prasowy Dyrektora Okręgowego Służby Więziennej w Lublinie.

W okręgu lubelskim służbę pełni 2026 funkcjonariuszy oraz zatrudnionych jest 158 pracowników cywilnych. Przy okazji święta, w okręgu awansowanych zostało na wyższe stopnie służbowe 110 funkcjonariuszy, w tym w korpusie oficerskim 12 w korpusie chorążych 6, a w korpusie podoficerskim 92 funkcjonariuszy.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy