reklama
reklama

Lublin: Osadzeni w Areszcie Śledczym dostaną pod opiekę pasiekę

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z Lublina Na terenie Aresztu Śledczego przy ul. Południowej w Lublinie odbędzie się spotkanie związane z praktycznym zasiedleniem pasieki umiejscowionej na terenach zielonych lubelskiej jednostki penitencjarnej. Dzięki ulom, osadzeni będą uczyć się ekologicznego podejścia do życia.
reklama

Pasieka powstaje w ramach udziału Aresztu Śledczego w Lublinie w kampanii edukacyjnej "Lubelskie - wspólnie dla pszczół” zainicjowanej przez Urząd Marszałkowski w Lublinie oraz Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie.

- W sierpniu ubiegłego roku Areszt Śledczy w Lublinie otrzymał nieodpłatnie pięć uli, które zostały przekazane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie. Myślą przewodnią przedsięwzięcia jest włączenie osadzonych w proekologiczny trend - życia w zgodzie z naturą. Służy to przede wszystkim zwiększeniu świadomości społeczeństwa w zakresie poszanowania środowiska naturalnego, co w efekcie przekłada się na zmianę stylu życia i podejścia do najbliższego otoczenia - informuje kpt. Edyta Radczuk, rzecznik prasowy Dyrektora Okręgowego Służby Więziennej w Lublinie.

Osadzeni będą uczyć się ekologicznego podejścia do życia i poprzez bezpośrednią obserwację pszczół, opiekę nad nimi i dbałość o ich właściwą pielęgnację, zdobywać wiedzę i umiejętności przygotowujące ich do życia w społeczeństwie. Organizatorzy spotkania dodają też, że możliwość obserwacji życia pszczół ma duże znaczenie terapeutyczne: rozładowuje stres związany z izolacją, co będzie miało pozytywny wpływ na kształtowanie u skazanych prospołecznych postaw w ramach prowadzonych oddziaływań penitencjarnych.

Spotkanie odbędzie się w piątek (21 maja) około godziniy 10.00. Do udziału w wydarzeniu zaproszono: członka Zarządu Województwa Lubelskiego - Sebastiana Trojaka, prezesa Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie - dr. hab. Grzegorza Grzywaczewskiego, pracowników naukowych Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie - prof. Grzegorza Borsuka, prof. Krzysztofa Olszewskiego oraz prof. Anetę Ptaszyńską z Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Zaproszono też dyrektora okręgowego Służby Więziennej w Lublinie - płk Dariusza Bernata i dyrektora Aresztu Śledczego w Lublinie płk Jacka Wróbla.

"Lubelskie- wspólnie dla pszczół” to kampania edukacyjno- informacyjna, którą w 2020 roku zainicjował Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego. Jej celem są wspólne działania na rzecz poprawy warunków życia pszczół i zapewnienie równowagi w przyrodzie i prawidłowego działania całego ekosystemu.

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
reklama
reklama