reklama
reklama

KUL szykuje studia dla więźniów z Aresztu Śledczego w Lublinie

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

KUL szykuje studia dla więźniów z Aresztu Śledczego w Lublinie - Zdjęcie główne

KUL szykuje studia dla więźniów z Aresztu Śledczego w Lublinie | foto Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z Lublina Od października, w Areszcie Śledczym w Lublinie, ruszy kolejna edycja licencjackich studiów stacjonarnych na kierunku nauki o rodzinie, specjalność asystent osoby niesamodzielnej. Dzięki trwającej od 2013 roku współpracy KUL z aresztem, kolejna grupa więźniów będzie miała możliwość zdobycia wyższego wykształcenia.
reklama

O kontynuacji współpracy rozmawiał ks. prof. Mirosław Kalinowski, rektor Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II z płk. Jackiem Wróblem, dyrektorem lubelskiego aresztu. Jak podkreśla rektor, prowadzenie przez uczelnię studiów w Areszcie Śledczym w Lublinie pokazuje, że więźniowie z powodzeniem mogą wykorzystywać czas odbywania kary do własnego rozwoju, nie tylko intelektualnego ale także społecznego.

- Studia stanowią dla nich drogę do readaptacji i powrotu do funkcjonowania w społeczeństwie z nowymi umiejętnościami i wiedzą, które również sprzyjają odnalezieniu się na rynku pracy - podkreślił ks. prof. Mirosław Kalinowski.

CZYTAJ TAKŻE: Katolicki Uniwersytet Lubelski zaczyna rekrutację na studia

- Kontynuujemy edukację osadzonych w ramach studiów prowadzonych przez KUL, ponieważ jest to dla nich szansa na wartościowe zagospodarowanie czasu poprzez zdobywanie wiedzy. Studia i uzyskanie dyplomu uniwersyteckiego prowadzą do samodowartościowania, co pomoże osadzonym m.in. w poszukiwaniu pracy po wyjściu na wolność - podkreślił płk Jacek Wróbel.

KUL jest jedną z nielicznych uczelni w Polsce, które umożliwiają więźniom zdobycie wykształcenia. Osadzeni realizują pełen program zajęć uniwersyteckich, z tym, że odbywają się one w areszcie. Studia poza wymiarem naukowym, mają stwarzaać szansę na skuteczne przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu.

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama