Reklama

Reklama

Lublin: Ruszyła rozbudowa szkoły na Felinie. Będzie pół tysiąca dodatkowych miejsc dla uczniów

Opublikowano: pt, 17 gru 2021 15:45
Autor: | Zdjęcie: Miasto Lublin

Lublin:  Ruszyła rozbudowa szkoły na Felinie. Będzie pół tysiąca dodatkowych miejsc dla uczniów - Zdjęcie główne

Ruszyła rozbudowa szkoły na Felinie | foto Miasto Lublin

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W dzielnicy Felin, w Szkole Podstawowej nr 52 im. Marii Konopnickiej ruszyła budowa. W ramach inwestycji placówka powiększy się o dwa segmenty - dydaktyczny i żywieniowy. Obiekt powinien być gotowy pod koniec przyszłego roku.

Reklama

- Cały czas staramy się aby wraz z rozwojem miasta rozbudowywać infrastrukturę edukacyjną. Felin pod względem ekonomicznym, mieszkaniowym i demograficznym z pewnością należy do najszybciej rozwijających się dzielnic Lublina. Rozbudowa Szkoły Podstawowej nr 52 jest więc dla nas kwestią priorytetową. Na realizację tego zadania wraz z wyposażeniem, w nowym budżecie miasta zabezpieczyliśmy ponad 20 milionów złotych. Pozwoli nam to stworzyć nowoczesną, przestronną placówkę edukacyjną, tak bardzo potrzebną w tej części miasta i oczekiwaną przez mieszkańców - mówi Krzysztof Żuk, prezydent Miasta Lublin.
 
Na początku grudnia przekazano wykonawcy teren inwestycji. Pierwsze prace polegały na przygotowaniu placu budowy, czyli ogrodzeniu terenu, montażu zaplecza dla pracowników, zabezpieczeniu zasilania elektrycznego i organizacji dróg dojazdowych. Wykonano również początkowe wytyczenia geodezyjne oraz zdemontowano plac zabaw wraz z ogrodzeniem, z przeznaczeniem go do ponownego użytku. Ruszyły już roboty ziemne pod segment dydaktyczny. Wykopy i wylewki chudego betonu, deskowanie, zbrojenie i betonowanie ław fundamentowych powinny potrwać do końca stycznia. Równolegle trwają również prace przygotowujące pod rozbudowę segmentu żywieniowego. Obecnie odbywa się rozbiórka elementów wykończenia ścian i posadzek w istniejącej stołówce i kuchni oraz demontaż stolarki wewnętrznej.
 
 
Nowy segment dydaktyczny o kształcie litery L, o powierzchni zabudowy ponad 1100 m2 i użytkowej 3600 m2 będzie stanowił rozbudowę północno-zachodniej części istniejącego budynku. Nowy budynek będzie miał 3 kondygnacje nadziemne po około 960 m2 i jedną podziemną o powierzchni 790 m2. W nowych kondygnacjach nadziemnych będzie 16 pracowni dydaktycznych z zapleczami (dwie na parterze oraz po siedem sal na I i II piętrze), pokój nauczycielski, pokój dyrektora, pomieszczenia administracyjne, socjalne, porządkowe, sala do gimnastyki korekcyjnej, toalety. Z kolei w kondygnacji podziemnej znajdą się szatnie, pomieszczenia gospodarcze i techniczne.
 
Dzięki rozbudowie, w nowej części szkoły znajdzie się miejsce dla dodatkowych ok. 500 uczniów. Nowa część będzie niezależna, ale połączona funkcjonalnie z istniejącą szkołą. Nowy segment wpasuje się nie tylko wysokością, ilością kondygnacji i wyglądem do istniejącej szkoły, ale także kolorystyką nowej elewacji i kształtem wielospadowego mansardowego dachu, by docelowo całość stanowiła jednolity kompleks szkoły.
 
 
Projektowana z kolei przebudowa i rozbudowa segmentu części żywieniowej szkoły obejmuje kondygnację podziemną i nadziemną. Przebudowana zostanie istniejąca część kuchni i zaplecza oraz nastąpi rozbudowa o dodatkową przestrzeń jadalną na parterze (220 m2) oraz część magazynowo-techniczną w piwnicy. Powierzchnia zabudowy segmentu gastronomicznego po rozbudowie wyniesie 413 m2, zaś użytkowa około 700 m2.
 
Zakończenie inwestycji, o wartości robót projektowych i budowlanych 17,9 mln zł, planowane jest z końcem listopada 2022 roku.
 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy