Reklama

Reklama

Lublin: Nauczyciele akademiccy będą uczyć licealistów. Uczelnia i szkoła zawarły umowę

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: T. Maślona, PL

Lublin: Nauczyciele akademiccy będą uczyć licealistów. Uczelnia i szkoła zawarły umowę - Zdjęcie główne

Podpisania umowy Politechniki Lubelskiej z LO im. Sobieskiego | foto T. Maślona, PL

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Promowanie i rozwijanie wśród uczniów zainteresowań naukami ścisłymi i technicznymi jest głównym celem umowy o współpracy między Politechnikę Lubelską a Liceum Ogólnokształcącym im. Jana III Sobieskiego w Lublinie. Dla uczelni to szansa na przyciągniecie studentów, a dla uczniów okazja do nauki pod okiem nauczycieli akademickich.

Reklama

- Politechnika Lubelska jest uczelnią średniej wielkości, ale pod względem naukowym znajdujemy się w czołówce. Zależy nam, aby trafiała do nas utalentowana młodzież, głównie z Lublina i regionu. Liceum Ogólnokształcące im. Jana III Sobieskiego jest bardzo dobrą szkołą. W tegorocznym rankingu "Pespektyw” plasuje się na 7. miejscu wśród liceów województwa lubelskiego. Uczniom oferujemy warunki do  nauki, takie jak na największych uczelniach w kraju. A kameralność naszej uczelni jest też jej atutem, ponieważ możemy indywidualnie podejść do naszych studentów - mówił prof. Zbigniew Pater, rektor Politechniki Lubelskiej.

Z kolei dyrektor Liceum Ogólnokształcącego im. Jana III Sobieskiego podkreśliła korzyści dla szkoły wynikające ze współpracy z Politechniką.

- Chcemy pracować nad renomą naszych lokalnych szkół i lubelskich uczelni. Liceum im. Jana Sobieskiego, podobnie jak Politechnika Lubelska, jest świetną szkołą, o kameralnym charakterze. W ubiegłym roku szkolnym byliśmy jedną z pięciu szkół w Lublinie, której wszyscy uczniowie zdali egzamin maturalny za pierwszym podejściem. Wynik z przedmiotu fizyka uplasował się na poziomie 80%, dlatego uważam, że mamy potencjał wspaniałych przyszłych inżynierów, których chcielibyśmy kształcić się w Lublinie. Kontakt z uczelnią pozwoli uczniom w ciągu czterech lat w szkole na poznanie tajników życia akademickiego. Będą uczestniczyli w specjalnych wykładach, warsztatach, będą mieli dostęp do laboratoriów uczelni, co uważam za niezwykłą szansę - zaznaczała Irena Wójtowicz, dyrektor Liceum Ogólnokształcącego im. Jana III Sobieskiego.

Umowa daje możliwości udziału uczniów w zajęciach na uczelni oraz prowadzenia zajęć dydaktycznych w szkole przez pracowników akademickich, np. z matematyki czy informatyki. Uczniowie będą mieć okazję pogłębiania wiedzy przez udział w programach i wydarzeniach przygotowanych przez uczelnię specjalnie dla nich. Mogą też brać udział w wybranych wydarzeniach ogólnouczelnianych, takich jak drzwi otwarte, lekcje z Politechniką, konferencjach naukowych, seminariach oraz współpracować ze studentami w kołach naukowych. Najzdolniejsi uczniowie, wykazujący się zainteresowaniami technicznymi, będą objęci merytoryczną opieką przez pracowników Politechniki Lubelskiej.

- Współczesny świat to technologia. Stąd nasza troska, aby młodzi ludzie z technologią mieli jak najwcześniej do czynienia, by potrafili jej używać, ale również ją tworzyć. Cieszę się, że będziemy współpracować z Politechniką Lubelską. Mam nadzieję, że będziemy opracowywać dobre rozwiązania, dobre technologie. Będziemy podbijać tym świat, dając lepsze zatrudnienie ludziom w Lublinie - podsumował lubelski senator Jacek Bury, współwłaściciel firmy EDUCO, organu prowadzącego liceum.

Umowę podpisano w piątek (19 listopada) na Politechnice Lubelskiej.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy