Reklama

Reklama

Lublin: Rewitalizacja skweru przy ul. Łopacińskiego musi poczekać

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

Lublin: Rewitalizacja skweru przy ul. Łopacińskiego musi poczekać - Zdjęcie główne

Rewitalizacja skweru przy ul. Łopacińskiego musi poczekać | foto Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Mieszkańcy niepokoją się, że skwer przy ul. Łopacińskiego nie zostanie zrewitalizowany i nie pojawi się na nim nowa zieleń. Z pytaniem kiedy inwestycja zostanie zrealizowana, do władz miasta zwrócił się Marcin Nowak z Rady Miasta.

Reklama

Wiceprzewodniczący Rady Miasta Lublin Marcin Nowak (klub prezydenta Krzysztofa Żuka) skierował do władz miasta interpelację w sprawie skweru przy ul. Łopacińskiego. Przypomniał, że na ten rok była planowana rewitalizacja skweru, ale nie doszła do skutku.

- Do chwili obecnej wykonany został jedynie koncepcyjny projekt obecjmujący kompleksową rewitalizację obszaru wraz z licznymi nasadzeniami, jednak same działania w nieniejszej sprawie nie zostały podjęte. Tymczasem mieszkańcy, oczekując konkretnych rezultatów, kierują do mnie szereg pytań, niepokojąc się, że zadanie to w ogóle nie zostanie zrealizowane - napisał Marcin Nowak.

Dlatego poprosił o informację w jakim terminie inwestycja zostanie rozpocząte i zakończone.

W odpowiedzi Artur Szymczyk - zastępca prezydenta ds. inwestycji i rozwoju przekazał, że po sporządzeniu koncepcji przez Biuro Miejskiego Architekta Zieleni i omówieniu jej z mieszkańcami ustalono, że jako pierwsze powinny mieć miejsce dokumentacja projektowa i prace budowlane. Dopiero potem będzie możliwość przystąpienia do realizacji nowych nasadzeń. 

Wymienił też niezbędę prace budowlane w ramch iwnestycji. Wśród nich są: usunięcie starego betonu w miejscach planowanych rabat, odnowienie lub wymiana istniejących barierek przy budynku poczty, posadowienie nowych barierek od strony ulicy, wymiana starych krawężników przy wewnętrznej drodze dojazdowej, wysypanie tłuczniem i wyrównanie wewnętrznej drogi, wykonanie chodnika do śmietnika i w stronę Bursy w formie luźno położonych płyt w kamieniu ozdobnym oraz likwidacja trzepaka.

- Niestety, z uwagi na sytuację pandemiczną w kraju, która trwa od pierwszego kwartału 2020r., zmniejszone dochody Gminy Lublin oraz związaną z tym konieczność znacznego ograniczenia wydatków miasta, wszelkie działania w tym zakresie musiały zostać wstrzymane. Zadanie dot. zagospodarowania zielenią skweru przy ul. Łopacińskiego uwzględnione zostało w propozycjach do projektu planu budżetu na rok 2022 - napisał Artur Szymczyk.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy