Reklama

Reklama

Lublin: Pracownicy MOPR dostaną dodatkowe pieniądze? Miasto odpowiedziało na apel radnej

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Screen - Google Maps

Lublin: Pracownicy MOPR dostaną dodatkowe pieniądze? Miasto odpowiedziało na apel radnej - Zdjęcie główne

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Lublinie - siedziba przy ul. Koryznowej | foto Screen - Google Maps

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości O dodatkowe pieniądze dla pracowników MOPR zaapelowała radna Małgorzata Suchanowska. Chodzi o osoby pracujące na rzecz obsługi uchodźców. Władze miasta już odpowiedziały.

Reklama

Radna miejska Małgorzata Suchanowska (klub Prawa i Sprawiedliwości) skierowała interpelację do władz miasta. Dotyczy zapewnienia środków finansowych na dodatki specjalne dla pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Lublinie. Chodzi o osoby szczególnie zaangażowane w zorganizowaną pracę na rzecz obsługi uchodźców z Ukrainy.

- Duża grupa pracowników zatrudnionych w MOPR z ogromnym poświęceniem, każdego dnia służy swoim czasem i pracą, starając się sumiennie wykonywać swoje zadania, ale i te dodatkowe dotyczące pomocy w obsłudze rzeszy uchodźców z Ukrainy. Jest to bardzo trudna praca. Wiele osób zatrudnionych w MOPR jest na służbie i przykładem solidarności i zaangażowania. daje swoją postawą przykład innym jednostkom - napisała Małgorzata Suchanowska.

Dalej podkreśliła, że trudna praca w urzędzie ma również swoje potrzeby i powinna być właściwie wynagradzana. PrzekonujeOza też, że kontakty z uchodźcami wymagają wielu umiejętności, poświęcenia i zdrowia. Dodatkowo wskazała, że miasto ma rezerwy finansowe i powinno wykorzystywać je w sytuacjach kryzysowych również na dodatki pracownicze.

- Zasób ludzki w pracy urzędu jest niezastąpiony. Proszę wyróżnić finansowo ciężko pracujących i stworzyć dodatkowe miejsca pracy - apeluje radna. - Panie Prezydencie, proszę o to wsparcie dla pracowników MOPR, aby odczuli naszą troskę, wdzięczność i zarazem satysfakcję.

Na interpelację odpowiedziała Monika Lipińska - zastępca prezydenta ds. społecznych. Na wstępie poinformowała, że podjęte zostały działania w kierunku przyznania gratyfikacji finansowych przedstawicielom służb społecznych zaangażowanym w pomoc uchodźcom. Dodała również dyrektor Ośrodka ma w planie finansowym środki na ten cel pozyskane z rządowego Funduszu Pomocy Uchodźcom. Obecnie przygotowywane są dokumenty "celem dokonania podziału kwot na poszczególnych pracowników, zgodnie z realizowanymi dodatkowymi zakresami zadań".

- Podkreślić przy tym należy, że Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Lublinie na bieżąco monitoruje sytuację z tym związaną i weryfikuje ilość nakładanych obowiązków na poszczególnych pracowników, dbając przy tym o zapewnienie właściwych warunków pracy w tych kryzysowych okolicznościach. Co istotne, mając na uwadze zakres i ciężar nowych zadań zwiększono również liczbę etatów w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie w Lublinie o kolejne 6, co wpłynie na odciążenie dotychczasowych pracowników, realizujących zadania zarówno na rzecz obywateli Ukrainy, jak i mieszkańców Lublina - napisała Monika Lipińska.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy