Reklama

Reklama

Lublin: Miasto usunie pozostałości po pomniku Bieruta?

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Screen - Google Maps

Lublin: Miasto usunie pozostałości po pomniku Bieruta? - Zdjęcie główne

Skwer pod nazwą Plac Izaaka Singera | foto Screen - Google Maps

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości O usunięcie pozostałości po pomniku Bolesława Bieruta na Kalinowszczyźnie, poprosił radny Adam Osiński. Miasto już odpowiedziało.

Reklama

Radny miejski Adam Osiński z klubu prezydenta Krzysztofa Żuka skierował do władz miasta interpelację. Prosi w niej o zlikwidowanie pozostałości postumentu po usuniętym w latach 80. pomniku Bolesława Bieruta -  działaczu komunistycznym, agencie NKWD i prezydencie RP.

Pomnik znajdował się na skwerze, który jest w pobliżu ul. Lwowskiej i Podzamcze.

- Skwer nosi aktualnie nazwę Plac Izaaka Singera i pozostałości na nim sa nie najlepszą wizytówką Lublina a także dzielnicy Kalinowszczyzna. Miejsce to często służy do załatwiania potrzeb fizjologicznych - napisał Adam Osiński.

W odpowiedzi Artur Szymczyk - zastępca prezydenta ds. inwestycji i rozowju przekazał, że Plac Izaaka Singera położony jest w obrębie kilku działek będących w utrzymaniu Wydziału Zieleni i Gospodarki Komunalnej. W ramach zawartej umowy na utrzymanie terenów zieleni, Wydział sprawuje pieczę na kilku działkach stanowiących własność Gminy Lublin oraz działką stanowiącą własność Skarbu Państwa.

- Cześć działek wchodzących w skład Placu Izaaka Singera jest własnością osób prywatnych. Przedmiotowy teren wymaga kompleksowej rewitalizacji oraz potraktowania przestrzeni w całości, jako miejsca służącemu mieszkańcom. Jednakże, ze względu na nieuregulowany status własnościowy działek, na chwilę obecną nie ma możliwości zagospodarowania danej przestrzeni - napisał Artur Szymczyk. - Dodatkowo zakres bieżącej umowy obejmuje prace polegające na usuwaniu zanieczyszczeń, utrzymaniu drzew, krzewów, trawników, małej architektury oraz wykonaniu nasadzeń, głównie rekompensacyjnych.

Zastępca prezydenta dodał też, że w tym roku budżetowym środki na usunięcie cokołów, w ramach bieżącego utrzymania nie zostały zabezpieczone. W związku z tym na chwilę obecną brakuje możliwości, aby przeprowadzić prace, które proponuje radny.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy