Reklama

Reklama

Lublin: Ratusz załata dwie ulice na Dziesiątej. Planuje też ich remont

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

Lublin: Ratusz załata dwie ulice na Dziesiątej. Planuje też ich remont - Zdjęcie główne

Ratusz załata dwie ulice na Dziesiątej. Planuje też ich remont | foto Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Miasto planuje naprawić ulice Reja i Słowackiego, które są dziurawe i popękane. Dodatkowo, planowany jest remont tych dróg.

Reklama

Radny miejski Piotr Choduń (klub prezydenta Krzysztofa Żuka) apeluje do władz miasta o remont nawierzchni ulic Reja i Słowackiego w dzielnicy Dziesiąta. Mieszkańcy tych okolic zwrócili się do niego z prośbą o taką interwencję.

- Obecny stan nawierzchni tych ulic jest w fatalnym stanie. Występują w nich liczne dziury, pęknięcia i miejsca w których droga zapadła się, co wiąże się z utrudnieniami w przemieszczaniu samochodów i może być przyczyną ich uszkodzenia - napisał w interpelacji Piotr Choduń.

Zaznaczył, że zdaje sobie sprawę z trudnej sytuacji finansowej, ale prosi o wykonanie doraźnych napraw nawierzchni tych ulic. Chce również, żeby uwzględnienić te drogi do remontu jako inwestycję na przyszły rok budżetowy. 

Odpowiedział Artur Szymczyk - zastępca prezydenta ds. inwestycji i rozwoju. Poinformował, że zlecono prace związane z uzupełnianiem ubytków nawierzchni na w tych ulicach. Będą one wykonane po wystąpieniu sprzyjających warunków atmosferycznych. Mają to być prace z zakresu bieżącego utrzymania.

- Jednocześnie informuję, że zadanie pn. remont ul. Reja i J. Słowackiego zostanie zgłoszone do projektu budżetu na rok przyszły. Ostateczne rozstrzygnięcie dotyczące ujęcia w. w zadania w budżecie na rok przyszły zostanie podjęte na sesji Rady Miasta w uchwale w sprawie uchwalenia budżetu na 2023 rok - napisał Artur Szymczyk.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy