Reklama

Reklama

Lublin: Politechnika Lubelska otwiera nowy kierunek. Dla specjalistów z motoryzacji

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Wikipedia

Lublin: Politechnika Lubelska otwiera nowy kierunek. Dla specjalistów z motoryzacji - Zdjęcie główne

Politechnika Lubelska | foto Wikipedia

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Na Politechnice Lubelskiej powstaje nowy kierunek - "Diagnostyka i mechatronika samochodów". Uczelnia będzie kształcić studentów w ramach współpracy z firmą z branży motoryzacyjnej.

Reklama

M.S. Group to firma motoryzacyjna, która działa w elektronice samochodowej. Jej specjalizacją są usługi związane z elektroniką samochodową i modyfikacjami pojazdów. Współpraca Politechniki Lubelskiej i M.S. Group ma przynieść wymierne korzyści w postaci praktycznych studiów zorientowanych na konkretne potrzeby przemysłu. Podpisano porozumienie dotyczące uruchomienia studiów podyplomowych "Diagnostyka i mechatronika samochodów”. Podpisy złożyli: rektor Politechniki Lubelskiej prof. Zbigniew Pater oraz prezes M.S. Group Łukasz Zieliński.

- Cieszę, że pozyskaliśmy tak ważnego partnera do współpracy i jestem pewien, że korzyści z podpisanej dzisiaj umowy będą czerpać przede wszystkim uczestnicy studiów. Chcemy wykorzystać doświadczenie M.S Group w sektorze motoryzacyjnym i wiedzę ich ekspertów do tego, by zaoferować nową jakość edukacyjną - przekonuje rektor Politechniki Lubelskiej, prof. Zbigniew Pater.

Studia są dla osób chcących poszerzyć wiedzę specjalistyczną w zakresie diagnostyki, elektroniki i mechatroniki stosowanej w pojazdach samochodowych, od strony teoretycznej i praktycznej. Takie studia mogą zainteresować: elektromechaników i elektroników samochodowych, osoby zajmujące się modyfikacjami silników lub pojazdów, rzeczoznawców, osoby pracujące w branży ubezpieczeniowej, przedstawicieli organów ścigania i laboratoriów kryminalistycznych, nauczycieli w szkołach średnich technicznych.

- Przemysł motoryzacyjny jest jednym z najbardziej obiecujących obszarów wprowadzania systemów mechatronicznych. Wynika to ze zwiększonego zapotrzebowania ludności, a także z konkurencji pomiędzy producentami. Rozbudowana mechatronika w pojazdach samochodowych sprawia, iż specjaliści z tej branży są poszukiwani na rynku pracy. Nasze studia podyplomowe dają możliwość otrzymania aktualnej specjalistycznej wiedzy w sposób kompleksowy - mówi kierownik Katedry Pojazdów Samochodowych Politechniki Lubelskiej, prof. Rafał Longwic.

Studenci będą korzystać m.in. z wyposażenia technicznego oraz wiedzy i umiejętności trenerów z firmy M.S. Group. 

- Kadra prowadząca zajęcia będzie składać się z osób, które mają doświadczenie praktyczne z zakresu elektroniki i mechatroniki w motoryzacji. Dodatkowo, jako dystrybutor sprzętu diagnostycznego, programującego i odczytującego sterowniki znajdujące się w pojazdach samochodowych, udostępnimy słuchaczom nasz najnowocześniejszy sprzęt - podkreśla prezes zarządu M.S. Group, Łukasz Zieliński.

Studia trwają 2 semestry, czyli 212 godzin wykładów i zajęć praktycznych. Przewidziano takie przedmioty, jak: systemy bezpieczeństwa i komfortu w pojazdach samochodowych, systemy sterowania nowoczesnych układów napędowych, diagnostyka pokładowa pojazdów samochodowych, odczyt i analiza danych wypadkowych w pojazdach samochodowych, układy napędowe pojazdów samochodowych.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy