Reklama

Reklama

Lublin: Politechnika Lubelska już rekrutuje na studia. Ma nowe kierunki

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Wikipedia

Lublin: Politechnika Lubelska już rekrutuje na studia. Ma nowe kierunki - Zdjęcie główne

Wydział Mechaniczny Politechniki Lubelskiej | foto Wikipedia

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Politechnika Lubelska rozpoczęła elektroniczną rekrutację na studia na rok akademicki 2022/2023. Uczelnia przygotowała 1950 miejsc na studiach stacjonarnych I stopnia.

Reklama

Kandydaci na Politechnikę Lubelską mają do wyboru 24 kierunki. Nowości to: inżynieria pojazdów na Wydziale Mechanicznym oraz inżynieria recyklingu na Wydziale Inżynierii Środowiska. W ofercie są również studia stacjonarne II stopnia prowadzone całkowicie w języku angielskim na kierunkach: elektrotechnika (Power and Measurement), informatyka (Mobile Application Development) oraz zarządzanie (Innovation and Entrepreneurship).

Inżynieria pojazdów to studia stacjonarne I stopnia to kierunek, po którym studenci zdobędą kompetencje zawodowe w zakresie podstaw projektowania, wytwarzania i eksploatacji nowoczesnych pojazdów samochodowych oraz lekkich statków powietrznych.

- Absolwenci są przygotowani do projektowania elementów pojazdów samochodowych i lekkich statków powietrznych oraz doboru podzespołów i ich montażu, udziału w realizacji prac badawczo-rozwojowych i wdrażania ich wyników, szczególnie w zakresie nowoczesnych rozwiązań w inżynierii pojazdów, a także nadzorowania eksploatacji pojazdów. Zdobyta wiedza i umiejętności umożliwiają również wykonywanie doradztwa technicznego w zakresie eksploatacji pojazdów - informuje Iwona Czajkowska-Deneka, rzecznik prasowy Politechniki Lubelskiej.

Osoby po takim kierunku są przygotowane do pracy m.in. na stanowiskach: konstruktora, projektanta, technologa,  integratora systemów, inżyniera ds. testów, inżyniera-mechanika obsługi technicznej, inżyniera ds. sprzedaży (doradcy technicznego) oraz doradcy serwisowego. Absolwent może znaleźć zatrudnienie w przedsiębiorstwach branży motoryzacyjnej, zajmujących się m.in. produkcją podzespołów i części samochodowych, sprzedażą i serwisem pojazdów, a także w branży lotniczej. Posiadane kompetencje umożliwiają również podjęcie pracy zawodowej w biurach projektowych. 

Natomiast Inżynieria recyklingu to studia stacjonarne I stopnia to studia, których program jest ukierunkowany na problematykę przetwarzania odpadów w produkty użyteczne w aspekcie technicznym, technologicznym, ekologicznym, ekonomicznym, prawnym oraz logistycznym.

- Absolwent studiów posiada wiedzę z zakresu przedmiotów inżynierskich niezbędnych do formułowania i rozwiązywania problemów z inżynierii recyklingu, racjonalnej gospodarki odpadami, technologii przetwarzania odpadów w użyteczne produkty, wytwarzania materiałów z surowców odpadowych, projektowania technologii, kontroli cyklu życia urządzeń i systemów technicznych, a także ich prawidłowej eksploatacji - dodaje Iwona Czajkowska-Deneka.

Studenci kończący ten kierunek mogą pracować w przedsiębiorstwach zajmujących się przygotowaniem odpadów do ponownego użycia oraz ich recyklingiem, w jednostkach projektowych i doradczych w branżach związanych z gospodarką odpadami, jednostkach administracji państwowej i samorządowej monitorujących recykling odpadów i kontrolujących funkcjonowanie obiektów unieszkodliwiających odpady, w instytucjach prowadzących działalność edukacyjną z zakresu gospodarki odpadami i bezpieczeństwa środowiskowego.

Elektroniczna rekrutacja trwa do 10 lipca. Wyjątkiem jest kierunek architektura, gdzie zapisy potrwają do 26 czerwca. Z kolei 5 i 6 lipca odbędą się egzaminy wstępne z rysunku ołówkiem: z natury i z wyobraźni. Egzamin obowiązuje wszystkich kandydatów ubiegających się o przyjęcie na architekturę i jest egzaminem dopuszczającym do dalszego postępowania rekrutacyjnego. Natomiast 13 lipca ogłoszone zostaną wyniki rekrutacji. Do 20 lipca osoby zakwalifikowane na studia muszą dostarczyć wymagane dokumenty. Ta czynność jest niezbędna do potwierdzenia chęci studiowania.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy