Lublin: Pojawią się nowe bloki i parkingi? Startują kolejne konsultacje planistyczne
Opublikowano: Aktualizacja:
Autor: Joanna Niećko
reklama
Przeczytaj również:
WiadomościZaczyna się wyłożenie do wglądu publicznego projektów zmian miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego dla rejonu ulic Roztocze oraz Kielecka. Można zapoznać się z dokumentami planistycznymi i złożyć swoje uwagi.
reklama
- Wykładane projekty planów uwzględniają ustalenia obowiązujących planów miejscowych, zachowują dominujące funkcje tych terenów oraz uszczegóławiają zapisy planistyczne. Celem zmian planów jest osiągnięcie rozwiązań kompromisowych, spełniających zarówno oczekiwania właścicieli działek, którzy chcą na nich realizować inwestycje, jak również zapewniających satysfakcjonujące zagospodarowanie przestrzeni w dzielnicach. Proces konsultacji i zbierania uwag jest niezbędny do podjęcia dalszych działań planistycznych. W zależności od przebiegu konsultacji, podejmowane będą kolejne etapy procedury, tak by w konsekwencji móc przedłożyć projekty planów pod głosowanie Rady Miasta Lublin - mówi Małgorzata Żurkowska, zastępca dyrektora Wydziału Planowania, Główny Urbanista Miasta.
CZYTAJ TAKŻE: Lublin: Miasto chce chronić tereny zielone [WIDEO]
Pierwszy projekt planu obejmuje obszar będący w sąsiedztwie skrzyżowania ulic Jana Pawła II, Roztocze oraz Jantarowa, w otoczeniu ogrodów działkowych, o powierzchni około 3,8 ha, dla którego obowiązuje miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego miasta Lublin. W obecnie obowiązującym planie ustalono przeznaczenie terenów zabudowy mieszkaniowej wielorodzinnej oraz komunikacji pieszej. Projekt zakłada rozwój zabudowy zgodnie z kierunkami przyjętymi w Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego, które na obszarze objętym opracowaniem wyznacza tereny zabudowy wielorodzinnej/usługowej. W projekcie wyznaczono tereny: zabudowy mieszkaniowej wielorodzinnej i usługowej, zieleni izolacyjnej oraz drogi wewnętrznej. Przy konkretyzowaniu przeznaczenia poszczególnych terenów, zasad ich zagospodarowania i kształtowania zabudowy oraz wskaźników zagospodarowania, brane były pod uwagę uwarunkowania: przyrodnicze (m. in. położone w pobliżu pomniki przyrody, przebieg Ekologicznego System Obszarów Chronionych), infrastrukturalne (m. in.: przebieg sieci wodociągowej, kanalizacyjnej, gazowej, ciepłowniczej, elektroenergetycznej) oraz komunikacyjne – układ drogowy oparty na różnych klasach dróg publicznych. To drugie wyłożenie do wglądu publicznego projektu planu. W związku z uwagami, złożonymi podczas pierwszego wyłożenia, dotyczącymi m.in. rozszerzenia ochrony zieleni, w tym w odniesieniu do pomników przyrody oraz korekty układu drogowego, ponownej analizie poddano układ i parametry przyszłej zabudowy, w wyniku czego zmianie uległy między innymi nieprzekraczalne linie zabudowy oraz dopuszczalne wskaźniki zabudowy.
Z kolei drugi projekt zmiany planu obejmuje teren o powierzchni około 0,13 ha położony w sąsiedztwie zespołu dworsko-parkowego na Węglinie, pomiędzy al. Kraśnicką, ul. Kielecką oraz ul. Roztocze. Teren ma obowiązujący miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego uchwalony w 2002 r.
- Dla obszaru objętego zmianą planu wpłynęły wnioski ze strony Przewodniczącego Rady Dzielnicy Węglin Południowy o zmianę obecnego przeznaczenia pod ciąg pieszy na ciąg pieszo-jezdny z możliwością parkowania samochodów. Wnioskowane dopuszczenie ruchu samochodowego i parkowania samochodów nie uzyskało pozytywnego uzgodnienia od Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków - informuje Justyna Góźdź z biura prasowego w Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin.
Tym samym zmiana ustaleń obowiązującego planu miejscowego dotyczy głównie: uszczegółowienia przeznaczenia terenu – teren wydzielonego ciągu pieszego, wzmocnienia ochrony istniejącego drzewostanu w terenie, dopuszczenia realizacji dróg rowerowych oraz zakazu lokalizacji miejsc parkingowych.
Projekty planów wraz z prognozą oddziaływania na środowisko udostępnione będą od 8 września do 1 października, w godzinach od 8.00 do 15.00, w siedzibie Urzędu Miasta Lublin, Wydział Planowania (ul. Wieniawska 14, XII piętro, pokój nr 1206), jak również na stronach internetowych Biuletynu Informacji Publicznej UM Lublin w zakładce planowanie przestrzenne. Z uwagi na stan epidemii w przypadku chęci osobistego zapoznania się z projektami planów w siedzibie Urzędu Miasta Lublin, niezbędny jest wcześniejszy kontakt e-mailowy planowanie@lublin.eu lub telefoniczny pod nr tel. 81 466 23 00 w celu umówienia spotkania.
CZYTAJ TAKŻE: Lublin: W planach kolejne parkingi w mieście. Projekty zmian w planach miejscowych czekają do wglądu
Dyskusja publiczna nad przyjętymi w projekcie rozwiązaniami dotyczącymi planów miejscowych odbędzie się 23 września o godzinie 13:00 w Ratuszu (Plac Króla Władysława Łokietka 1, parter - sala nr 2). Chęć wzięcia udziału w dyskusji publicznej niezależnie od jej formy przeprowadzenia, należy zgłosić telefonicznie pod nr tel. 81 466 23 00 lub na adres e-mail: planowanie@lublin.eu do 17 września. W związku z wprowadzonym stanem epidemii możliwe jest, że dyskusja publiczna będzie musiała zostać przeprowadzona za pomocą środków komunikacji elektronicznej
Uwagi należy składać do 18 października. Można to zrobić na piśmie (Pl. Króla Władysława Łokietka 1, 20-109 Lublin) lub drogą elektroniczną: planowanie@lublin.eu, ePUAP: /UMLublin/SkrytkaESP. Uwagi powinny zawierać: imię, nazwisko i adres osoby składającej uwagę lub nazwę firmy lub instytucji, adres lub oznaczenie nieruchomości, której uwaga dotyczy, treść uwagi.
reklama
reklama
reklama
Polecane artykuły:
wróć na stronę główną
ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.
e-mail
hasło
Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE
reklama
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.