Reklama

Reklama

Lublin: W planach kolejne parkingi w mieście. Projekty zmian w planach miejscowych czekają do wglądu

Opublikowano: 5 września 2021 10:54
Autor: | Zdjęcie: Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

Lublin: W planach kolejne parkingi w mieście. Projekty zmian w planach miejscowych czekają do wglądu - Zdjęcie główne

W planach są kolejne parkingi w mieście. Projekty zmian w planach miejscowych czekają do wglądu | foto Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Rejon ulic Wyżynnej i Szczytowej, Wajdeloty, Nowomiejskiej oraz Turniowej - to kolejne części miasta, dla których zaczynają się wyłożenia do wglądu publicznego projektów zmian miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. Osoby zainteresowane mogą zapoznać się z dokumentami planistycznymi i zgłosić swoje uwagi.

Reklama

- Wykładane projekty planów uwzględniają ustalenia obowiązującego planu miejscowego, zachowują dominujące funkcje terenów oraz uszczegóławiają zapisy planistyczne dotyczące zagospodarowania tych terenów. W głównej mierze zmiany ustaleń obowiązujących planów są odpowiedzią na wnioski właścicieli terenów i potrzeby okolicznych mieszkańców. Wyłożenie projektów planów do wglądu publicznego rozpoczyna etap konsultacji nad opracowanymi dokumentami planistycznymi, który pozwoli na zebranie uwag. W zależności od przebiegu konsultacji, podejmowane będą kolejne etapy procedury, tak by w konsekwencji móc przedłożyć projekt zmiany pod głosowanie Rady Miasta Lublin - mówi Małgorzata Żurkowska, zastępca dyrektora Wydziału Planowania Urzędu Miasta Lublin, Główny Urbanista Miasta.

Pierwszy wykładany do wglądu publicznego projekt zmiany planu obejmuje teren o powierzchni ok. 0,27 ha, położony w sąsiedztwie ul. Nowomiejskiej i ul. Nadbystrzyckiej. Zmiana obowiązującego planu miejscowego dotyczy głównie korekty nieprzekraczalnych linii zabudowy oraz wprowadzenia stref dopuszczonej wysokości zabudowy, co ma umożliwić racjonalne wykorzystanie działki budowlanej. To drugie wyłożenie do wglądu publicznego tego projektu planu. W stosunku do poprzednio wykładanego projektu, w związku z uwagą właściciela jednej z działek, niewielkiej korekcie uległy dopuszczalne wskaźniki zabudowy.
 
 
Kolejny projekt zmiany planu obejmuje teren o powierzchni około 0,03 ha położony pomiędzy ul. Turniową a ul. Jana Pawła II. W projekcie wyznaczony został teren zieleni urządzonej. Zmiana ustaleń obowiązującego planu miejscowego dotyczy głównie wydzielenia wewnętrznego w ramach funkcji podstawowej - obszaru obsługi komunikacji, pozwalającego na wykonanie kilku miejsc parkingowych wzdłuż istniejącej drogi wewnętrznej w osiedlu. Rozszerzenie ustalonego przeznaczenia terenu ma na celu jego uporządkowanie w zgodności z obecnym wykorzystaniem, pozwala także na dostosowanie go do potrzeb Wspólnoty Mieszkaniowej i okolicznych mieszkańców, w zakresie lokalizacji miejsc parkingowych.
 
Natomiast sporządzenie ustaleń zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla rejonu ul. Wajdeloty i określenie wskaźników dotyczących zagospodarowania oraz użytkowania tego terenu, pozwoli na ochronę istniejącego zagospodarowania, czyli miasteczka ruchu dla dzieci oraz terenu zieleni urządzonej wewnątrz osiedla. Sporządzenie ustaleń zmiany planu miejscowego dotyczy głównie zmiany przeznaczenia terenu, z terenów zabudowy mieszkaniowej wielorodzinnej, na teren zieleni urządzonej z wydzielonym fragmentem terenu, na którym dopuszczona będzie realizacja kilku miejsc parkingowych.
 
Ostatnie opracowanie dotyczy projektu zmiany planu obejmującego teren o powierzchni około 0,37 ha położony w sąsiedztwie ulic Wyżynnej i Szczytowej. Zmiana ustaleń obowiązującego planu miejscowego dotyczy głównie dopuszczenia realizacji naziemnych miejsc parkingowych i ruchu kołowego dla terenów ciągów infrastruktury technicznej. Rozszerzenie ustalonego przeznaczenia terenu ma na celu jego uporządkowanie w zgodności z obecnym wykorzystaniem, pozwala też na dostosowanie go do potrzeb Spółdzielni i okolicznych mieszkańców, w zakresie lokalizacji miejsc parkingowych.
 
Projekty planów wraz z prognozą oddziaływania na środowisko będą udostępnione od 2 do 28 września godzinach od 8.00 do 15.00 w siedzibie Wydziału Planowania UM Lublin (ul. Wieniawska 14, XII piętro, pokój nr 1206), jak również na stronach internetowych Biuletynu Informacji Publicznej UM Lublin w zakładce planowanie przestrzenne. Z uwagi na stan epidemii, w przypadku chęci osobistego zapoznania się z projektem planu w siedzibie Urzędu Miasta Lublin, należy wcześniej umówić spotkanie za pośrednictwem poczty elektronicznej: [email protected]lublin.eu lub dzwoniąc pod nr tel. 81 466 23 00.
 
 
Z kolei dyskusję publiczną nad przyjętymi w projektach rozwiązaniami dotyczącymi planów miejscowych zaplanowano na 22 września o godzinie 14.00 w Ratuszu (plac Króla Władysława Łokietka 1, parter, sala nr 2). W związku z obowiązującym stanem epidemii możliwe jest, że dyskusja publiczna będzie musiała zostać przeprowadzona za pomocą środków komunikacji elektronicznej. Chęć wzięcia udziału w dyskusji publicznej niezależnie od jej formy przeprowadzenia, należy zgłosić telefonicznie pod nr tel. 81 466 23 00 lub na adres e-mail: [email protected] w terminie do 17 września.

Uwagi należy składać do 13 października. Można je przekazać na piśmie (plac Króla Władysława Łokietka 1, 20-109 Lublin) lub drogą elektroniczną: [email protected]lublin.eu, ePUAP: /UMLublin/SkrytkaESP. Uwagi powinny zawierać: imię, nazwisko i adres osoby składającej uwagę lub nazwę firmy lub instytucji, adres lub oznaczenie nieruchomości, której uwaga dotyczy oraz treść uwagi. 
 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.