Reklama

Reklama

Lublin: Pobyt dziecka w żłobku ma mniej kosztować. Można dostać dofinansowanie

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Miasto Lublin

Lublin: Pobyt dziecka w żłobku ma mniej kosztować. Można dostać dofinansowanie - Zdjęcie główne

Żłobek przy ul. Zelwerowicza w Lublinie | foto Miasto Lublin

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Rodzice będą mogli mniej zapłacić za pobyt dziecka w żłobku, klubie dziecięcym lub u opiekuna. Jest to możliwe dzięki dofinansowaniu.

Reklama

Rodzice, których dzieci chodzą do publicznego lub prywatnego żłobka, klubu dziecięcego lub przebywają u dziennego opiekuna, mogą składać do ZUS-u wnioski o dofinansowanie opieki nad dziećmi w tych placówkach. Dofinansowanie będzie wynosić maksymalnie 400 zł miesięcznie na dziecko, ale nie więcej niż wysokość opłaty ponoszonej przez rodzica za pobyt dziecka w instytucji opieki.
 

- Uzyskanie dofinansowania stanowić będzie istotne wsparcie dla rodziców dzieci uczęszczających do żłobków, zwłaszcza w sytuacji, tak jak w przypadku żłobków prowadzonych przez Miasto Lublin, gdy maksymalna kwota dofinansowania jest wyższa od ponoszonych przez nich należności z tytułu czesnego. Co ważne, z dofinansowania mogą skorzystać również rodzice dzieci z Ukrainy, którym staramy się zapewnić miejsca opieki w naszych miejskich placówkach. Dzięki dofinansowaniu, zmniejszą się koszty utrzymania rodziny w tak trudnym dla nich czasie - mówi Monika Lipińska, zastępca prezydenta Miasta Lublin ds. społecznych.
 
Dofinansowanie dotyczy dzieci pierwszych lub jedynych w rodzinie, na których rodzice nie otrzymują rodzinnego kapitału opiekuńczego. Wsparcie przysługuje również na dzieci, które przybyły z Ukrainy w związku z wojną w ich kraju, a które uczęszczają do gminnych lub prywatnych placówek opieki.
 
Żeby dostać pieniądze przysługujące rodzic lub opiekun powinien złożyć odpowiedni wniosek do ZUS. Wniosek będzie można złożyć od 1 kwietnia wyłącznie przez Internet za pośrednictwem: portalu [email protected] Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej, Platformy Usług Elektronicznych ZUS, bankowości elektronicznej.
 
Szczegółowe informacje na temat rodzinnego kapitału opiekuńczego oraz dofinansowania pobytu dziecka w żłobku, klubie dziecięcym lub u opiekuna dziennego (informacje dla rodziców) można uzyskać pod numerem tel. 22 290 55 00 oraz na stronie Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej. Dofinansowanie będzie przekazywane bezpośrednio prowadzącemu instytucję opieki, a nie nie rodzicom. Możliwość dofinansowania wchodzi w życie od 1 kwietnia z wyrównaniem od 1 stycznia. Przyjmowaniem wniosków o dofinansowanie, ich rozpatrywaniem oraz przekazywaniem środków zajmuje się Zakład Ubezpieczeń Społecznych.
 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy