Reklama

Reklama

Lublin: Park Węgliński bez zmian w planie miejscowym. Właściciel chciał go zabudować

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Miasto Lublin

Lublin: Park Węgliński bez zmian w planie miejscowym. Właściciel chciał go zabudować - Zdjęcie główne

Park Węgliński bez zmian w planie miejscowym. Właściciel chciał go zabudować | foto Miasto Lublin

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Prezydent Lublina skierował na sesję Rady Miasta projekt uchwały o odstąpieniu od sporządzenia zmian miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. Chodzi o rejon al. Kraśnickiej i ul. Kieleckiej, ul. Szczecińskiej oraz ul. Wajdeloty. To oznacza, że obowiązujące pozostaną zapisy dotychczasowych planów dla tych miejsc, w tym dla Parku Węglińskiego.

Reklama

- Poleciłem miejskim planistom zakończenie prac dla terenu, na którym znajduje się Park Węgliński. Sprzeczne oczekiwania dotyczące nowego zagospodarowania terenu uniemożliwiają kontynuowanie prac projektowych nad zmianami planu w sposób akceptowalny przez zainteresowane strony. Osiągnięcie kompromisu, do którego zawsze dążymy, stało się niemożliwe, dlatego zdecydowałem o utrzymaniu dotychczasowego przeznaczenia tego miejsca. Na najbliższej sesji przedstawię miejskim Radnym projekt uchwały uchylającej zgodę dla wprowadzenia zmian w obowiązującym planie zagospodarowania - mówi Krzysztof Żuk, prezydent Miasta Lublin.
 
Właściciel Parku Węglińskiego chciał częściowo zabudować zabytkowy park. Zgodnie z jednym z projektów miał być to budynek wysoki na 11 metrów, gdzie na ok. 30 procentach powierzchni były mieszkania. Na zabudowę parku z powodu zieleni się w nim znajdującej, nie zgodzili się sąsiedzi.
 
 
Prace nad zmianami planów zagospodarowania zainicjowano w 2016 roku. Dotychczas uchwalone zamiany obejmują 23 z 28 obszarów wskazanych w uchwale inicjującej, a w 5 obszarach prace planistyczne jeszcze trwają. Dla 3 z nich, czyli rejonu ulic: Kraśnicka i Kielecka (w tym Parku Węglińskiego), Szczecińska oraz Wajdeloty, przeprowadzone analizy wykazały wzajemnie sprzeczne oczekiwania mieszkańców, zarządców i właścicieli wobec zmian. W związku z tym prezydent miasta postanowił skończyć prace planistyczne dla tych terenów. Tym samym rozwiązania zawarte w dotychczasowych planach zagospodarowania pozostają nie zmienione.
 
Sesja Rady Miasta, na którą prezydent skierował projekt uchwały o odstąpieniu od sporządzenia zmian, odbędzie się 3 marca.
 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy