Reklama

Reklama

Lublin: Następna edycja Szkolnych Budżetów Obywatelskich w przygotowaniu

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Miasto Lublin

Lublin: Następna edycja Szkolnych Budżetów Obywatelskich w przygotowaniu - Zdjęcie główne

Następna edycja Szkolnych Budżetów Obywatelskich w przygotowaniu | foto Miasto Lublin

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Miasto zaczyna przygotowania do drugiej edycji Szkolnych Budżetów Obywatelskich, czyli konkursu umożliwiającego dofinansowanie projektów tworzonych przez młodzież lubelskich szkół.

Reklama

W ramach Szkolnych Budżetów Obywatelskich każda ze zwycięskich szkół dostanie 4 tys. zł. oraz wsparcie organizacyjne i merytoryczne w przeprowadzeniu na swoim terenie projektu. Nabór zgłoszeń trwa od 29 marca do 14 kwietnia. Elementem drugiej edycji Szkolnych Budżetów Obywatelskich będzie zaplanowanie działań angażujących uczniów z Ukrainy.
 
- Pilotażowa edycja Szkolnych Budżetów Obywatelskich pokazała, że jest to doskonałe narzędzie do nauki i promowania partycypacji obywatelskiej wśród uczniów lubelskich szkół. W drugiej edycji, z uwagi na obecność w naszym mieście dzieci i młodzieży z Ukrainy, ważnym jej elementem jest wskazanie, w jaki sposób włączyć nowych uczniów w społeczność szkolną. Chcemy aby Szkolny Budżet Obywatelski, poprzez budowanie postaw zaufania i współpracy, stał się elementem integracji. Jako Europejska Stolica Młodzieży nie możemy pomijać tak ważnego procesu w środowisku szkolnym - mówi Krzysztof Żuk, prezydent Miasta Lublin.
 
Konkurs kierowany jest do miejskich placówek oświatowych i polega na wyłonieniu podmiotów, które w roku szkolnym 2022/2023 mogą zyskać środki w wysokości 4 tys. zł oraz wsparcie organizacyjne i merytoryczne w przeprowadzeniu na swoim terenie Szkolnego Budżetu Obywatelskiego. Wprowadzone po pierwszej edycji Szkolnych Budżetów Obywatelskich zmiany dotyczą m.in. uproszczenia formularza wniosku. Nowością jest również karta informacyjna z przebiegu Szkolnego Budżetu Obywatelskiego w danej placówce.
 
Spotkania informacyjne dla osób zainteresowanych konkursem zaplanowane są na: 30 marca (środa), 10:00-12:00 w Akademickim Centrum Kultury i Mediów "Chatka Żaka" (na żywo) -  liczba miejsc na spotkaniu jest ograniczona; prosimy o zapisy po 1 osobie jako reprezentanta szkoły/placówki/ośrodka poprzez formularz zgłoszeniowy; 6 kwietnia (środa), 9.00-10.00 online na platformie zoom; prosimy o zapisy poprzez formularz zgłoszeniowy do 4 kwietnia.
 
 
Konkurs "Rozwój samorządności uczniowskiej w Lublinie - Szkolne Budżety Obywatelskie – druga edycja" jest działaniem realizowanym w ramach przygotowań do obchodów Europejskiej Stolicy Młodzieży Lublin 2023.
 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy