Reklama

Reklama

Lublin: W szkołach podstawowych są jeszcze wolne miejsca

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

Lublin: W szkołach podstawowych są jeszcze wolne miejsca - Zdjęcie główne

W szkołach podstawowych są jeszcze wolne miejsca | foto Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Zaczęła się rekrutacja dzieci do klasy I szkół podstawowych, które po etapie zapisu dzieci obwodowych, dysponują jeszcze wolnymi miejscami.

Reklama

-  Do 18 marca w szkołach podstawowych przyjmowane były zgłoszenia kandydatów mieszkających w obwodzie szkoły, którzy wyrazili chęć uczęszczania do szkoły obwodowej. Po zamknięciu tego etapu i analizie wolnych miejsc, rozpocznie się rekrutacja uczniów spoza obwodu do szkół, które nadal dysponują wolnymi miejscami. O ich przyjęciu decydować będzie spełnienie określonych kryteriów, wyrażone ilością przyznanych kandydatowi punktów. Wysoka ilość punktów przyznawana jest między innymi tym dzieciom, których rodzeństwo uczęszcza do danej szkoły, premiowane są również rodziny, które rozliczają się z podatku dochodowego w Lublinie - mówi Mariusz Banach, zastępca prezydenta Miasta Lublin ds. oświaty i wychowania.
 
W rekrutacji kandydatów do klas I szkół podstawowych na wolne miejsca biorą udział wszystkie szkoły podstawowe, których organem prowadzącym jest Miasto Lublin. W placówkach jest 713 wolnych miejsc.Rekrutacja odbywa się w systemie elektronicznym na wniosek rodzica. Można wybrać maksymalnie 3 szkoły podstawowe prowadzone przez Miasto Lublin, . Należy je wskazać we wniosku w kolejności od najbardziej do najmniej preferowanej. O wyniku w postępowaniu rekrutacyjnym do oddziałów ogólnodostępnych decydują punktowane kryteria jak m.in.: rodzeństwo kandydata uczęszcza do danej szkoły, oddziału przedszkolnego w danej szkole lub szkoły wchodzącej w skład zespołu szkół, w ramach którego funkcjonuje dana szkoła – 8 pkt., kandydat realizuje roczne przygotowanie przedszkolne w danej szkole – 8 pkt., rodzice/opiekunowie prawni kandydata wskazali Lublin jako miejsce zamieszkania i złożyli roczne zeznanie podatkowe PIT, w tym za pośrednictwem płatnika, za rok ubiegły w Pierwszym lub Trzecim Urzędzie Skarbowym w Lublinie: oboje rodzice/rodzic samotnie wychowujący/oboje opiekunowie prawni/opiekun prawny samotnie wychowujący kandydata – 4 pkt., jeden z rodziców/opiekunów prawnych kandydata – 2 pkt.,
 
Rodzice dzieci z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego, które nie zostały zapisane do szkoły obwodowej, mogą złożyć wniosek do klasy I ogólnodostępnej szkoły poza obwodem lub do klasy integracyjnej na miejsca dla dzieci z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego. Oddziały integracyjne dostępne są w: Szkole Podstawowej  nr 15, Lublin, ul. Elektryczna 51, Szkole Podstawowej nr 28, Lublin, ul. Radości 13, Szkole Podstawowej nr 32, Lublin, ul. K. Tetmajera-Przerwy 2, Szkole Podstawowej nr 43, Lublin, ul. J. Śliwińskiego 5, Szkole Podstawowej nr 51, Lublin, ul. Bursztynowa 22. Z kolei oddział sportowy - dyscyplina sportowa - pływanie, dostępny jest w Szkole Podstawowej nr 23, Lublin, ul. Podzamcze 9. Kandydaci rekrutujący się do klasy sportowej powinni załączyć do wniosku rekrutacyjnego orzeczenie lekarskie, które potwierdza stan zdrowia umożliwiający podjęcie nauki w oddziale oraz pisemną zgodę rodziców, a także przystąpić do prób sprawności fizycznej na warunkach ustalonych przez polski związek sportowy i uzyskać pozytywny wynik kwalifikujący do przyjęcia do oddziału.
 
 
Wniosek rekrutacyjny znajduje się na stronie Lubelskiego Portalu Oświatowego. Po wybraniu z listy punktu Elektroniczna rekrutacja do szkół podstawowych uruchamia się panel programu rekrutacyjnego. Proces wprowadzania wniosku należy rozpocząć klikając w zakładkę Zgłoś kandydaturę. Następnie, postępując zgodnie ze wskazówkami podanymi w programie, uzupełnić wniosek o przyjęcie do klasy pierwszej szkoły podstawowej. Osoby posiadające podpis kwalifikowany lub profil zaufany, mogą wypełnić, podpisać i przesłać podpisany wniosek wraz z wymaganymi załącznikami drogą elektroniczną, bez konieczności dostarczania wniosku w formie papierowej do szkoły. W takim przypadku niezbędne są podpisy kwalifikowane lub profile zaufane obojga rodziców/opiekunów, którzy podpisują wniosek w formie elektronicznej. W przypadku rodzica/opiekuna prawnego samotnie wychowującego dziecko wymagany jest wyłącznie jego podpis. Osoby niemające możliwości podpisania wniosku w formie elektronicznej, mogą wypełnić wniosek w formie elektronicznej, wydrukować go, podpisać i dołączając wymagane załączniki (jeżeli dotyczą) złożyć w szkole obwodowej lub szkole pierwszego wyboru, w miejscu wyznaczonym na terenie szkoły lub w sekretariacie szkoły. Można też wydrukować czysty wniosek z zakładki „pliki do pobrania”, wypełnić go odręcznie i dołączając wymagane załączniki (jeżeli dotyczą), złożyć w szkole obwodowej lub placówce pierwszego wyboru, w miejscu wyznaczonym na terenie szkoły lub w sekretariacie szkoły.
 
Rektrutacja trwa do 4 kwietnia.
 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy