Reklama

Reklama

Lublin: Młodzi zrealizują swoje pomysły w mieście

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Miasto Lublin

Lublin: Młodzi zrealizują swoje pomysły w mieście - Zdjęcie główne

Młodzi zrealizują swoje pomysły w mieście | foto Miasto Lublin

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W Lublinie będą realizowane pomysły zaproponowane przez młodzież i dla młodzieży. Jest to możliwe dzięki wsparciu finansowemu w wysokości 850 tys. euro, pochodzącemu z Funduszy EOG i Funduszy Norweskich

Reklama

Miasto Lublin zostało liderem przedsięwzięcia "Młodzież dla Miasta, Miasto dla Młodzieży - projekty i inicjatywy angażujące i włączające lokalne społeczności”. Inicjatywa jest powiązana ze strategią Lublina jako Europejskiej Stolicy Młodzieży 2023, bo ma otwierać młodym ludziom przestrzeń do realizacji ich marzeń, różnorodnych pasji i aspiracji.

- Chcemy aby Lublin był miastem identyfikowanym jako miejsce pogłębiania dialogu i utrwalania dobrych relacji. To w szczególności zadanie i misja dla młodych, którzy tworzyć będą przyszłość i kształtować wzajemne postawy między ludźmi i narodami. Podejmujemy liczne inicjatywy, które mają służyć młodzieży, a uzyskanie tytułu Europejskiej Stolicy Młodzieży potwierdza potencjał miasta i skuteczność naszych działań. Pozyskanie dofinansowania na realizację przedsięwzięcia „Młodzież dla Miasta, Miasto dla Młodzieży - projekty i inicjatywy angażujące i włączające lokalne społeczności” poszerza nasze możliwości pracy na rzecz młodych ludzi z Lublina i całego regionu - mówi Krzysztof Żuk, prezydent Miasta Lublin.

Celem inicjatywy jest zwiększenie zaangażowania obywatelskiego młodych ludzi z Polski, Białorusi i Ukrainy w społecznościach lokalnych. Planowane działania obejmują: stworzenie w Lublinie przestrzeni dla spotkań, integracji i współpracy młodzieży poprzez powołanie tzw. „Przestrzeni Młodych”, zwiększenie liczby inicjatyw młodzieżowych poprzez uruchomienie programu „Szkolny Budżet Obywatelski”,  podniesienie poziomu wiedzy i umiejętności młodzieży oraz osób pracujących z młodzieżą z Lublina i woj. lubelskiego w zakresie m. in.: edukacji obywatelskiej, informacji młodzieżowej i europejskiej, realizacji własnych inicjatyw, wolontariatu, rynku pracy i doradztwa zawodowego poprzez działalność Centrum Informacji i Rozwoju Młodzieży. Poza tym palnowane jest zintensyfikowanie współpracy, wymiany doświadczeń oraz dobrych praktyk pomiędzy młodzieżą i osobami pracującymi z młodzieżą z krajów EOG (Polska, Norwegia) oraz krajów PW (Białoruś, Ukraina) poprzez organizację międzynarodowych wydarzeń, wizyt studyjnych i wymian młodzieży oraz dzięki organizacji w Lublinie Kongresu Współpracy Transgranicznej.

Inicjatywą zarządza Biuro Centrum Współpracy Międzynarodowej Urzędu Miasta Lublin, które działania z zakresu współpracy międzynarodowej, m. in. wizyty studyjne w Polsce, Ukrainie i Norwegii oraz warsztaty i panele na tematy dotyczące młodzieży w ramach dwóch edycji Kongresu Współpracy Transgranicznej w latach 2022 i 2023. Z kolei działania dotyczące „Przestrzeni Młodych” oraz „Szkolnych Budżetów Obywatelskich” będzie wdrażało Biuro Partycypacji Społecznej Urzędu Miasta Lublin.

- Dzięki powołaniu grupy roboczej, współpracy z doświadczonymi partnerami i konsultacjom społecznym z młodzieżą, możliwe będzie partycypacyjne projektowanie przestrzeni i dostosowanie jej do potrzeb młodych osób. Aktywności w ramach „Szkolnych Budżetów” umożliwią dofinansowanie projektów tworzonych przez młodzież lubelskich placówek oświatowych - wyjaśnia Izolda Boguta z biura prasowego w Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy