- Europejska Stolica Młodzieży to nie tylko tytuł i prestiż w 2023 r. To przede wszystkim konkretne działania Miasta na rzecz młodzieży, które już podejmujemy. Jednym z elementów ESM będzie przestrzeń otwarta na młodzież i przez nią tworzona. Liczę na to, że uda nam się stworzyć grupę młodych osób, z którymi wspólnie zaplanujemy jej funkcjonowanie - mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, pełnomocniczka prezydenta Miasta Lublin ds. Europejskiej Stolicy Młodzieży oraz zastępca prezydenta Miasta ds. kultury, sportu i partycypacji.
Miasto chce stworzyć przestrzeń, odpowiadającą na potrzeby młodych. Osoby, które wejdą w skład grupy roboczej, wezmą udział w spotkaniach i warsztatach z ekspertami zajmującymi się projektowaniem przestrzeni i będą mogły współpracować ze specjalistami z Krakowa, Warszawy i Oslo. Stworzą program młodzieżowego miejsca, a po jego uruchomieniu będą mieli okazję realizować w nim swoje pomysły i inicjatywy. Prace grupy roboczej dotyczyć będą lokalu na parterze przy ul. Peowiaków 11.
CZYTAJ TAKŻE: Lublin: Miasto chce bardziej poznać młodych. Rusza akcja w ramach Europejskiej Stolicy Młodzieży
Grupa robocza zostaje powołana w ramach działania "Przestrzeń Młodych” ('Youth Space') w Inicjatywie bilateralnej "Młodzież dla Miasta, Miasto dla Młodzieży – projekty i inicjatywy angażujące i włączające lokalne społeczności”, która korzysta z dofinansowania pochodzącego od Islandii, Liechtensteinu i Norwegii, za pośrednictwem Funduszy EOG i Funduszy Norweskich. Celem jest zwiększenie zaangażowania obywatelskiego młodych ludzi z Polski, Białorusi i Ukrainy w społecznościach lokalnych, w zakresie podejmowania aktywności przy wsparciu i wykorzystaniu norweskich doświadczeń.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.