Reklama

Reklama

Lublin: W mieście będzie specjalne miejsce dla młodych. Ratusz stworzy je wspólnie z młodzieżą

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Miasto Lublin

Lublin: W mieście będzie specjalne miejsce dla młodych. Ratusz stworzy je wspólnie z młodzieżą - Zdjęcie główne

Spotkanie w ramach Europejskiej Stolicy Młodzieży | foto Miasto Lublin

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Miasto rozpoczyna pracę nad stworzeniem przestrzeni młodzieżowej. Ratusz zaprasza osoby, w wieku od 10 do 30 lat, do udziału w grupie roboczej do spraw przestrzeni młodzieżowych. Ma ona pracować nad wyglądem, programem i zasadami funkcjonowania takiego miejsca spotkań i działań dla młodych ludzi.

Reklama

- Europejska Stolica Młodzieży to nie tylko tytuł i prestiż w 2023 r. To przede wszystkim konkretne działania Miasta na rzecz młodzieży, które już podejmujemy. Jednym z elementów ESM będzie przestrzeń otwarta na młodzież i przez nią tworzona. Liczę na to, że uda nam się stworzyć grupę młodych osób, z którymi wspólnie zaplanujemy jej funkcjonowanie - mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, pełnomocniczka prezydenta Miasta Lublin ds. Europejskiej Stolicy Młodzieży oraz zastępca prezydenta Miasta ds. kultury, sportu i partycypacji.

Miasto chce stworzyć przestrzeń, odpowiadającą na potrzeby młodych. Osoby, które wejdą w skład grupy roboczej, wezmą udział w spotkaniach i warsztatach z ekspertami zajmującymi się projektowaniem przestrzeni i będą mogły współpracować ze specjalistami z Krakowa, Warszawy i Oslo. Stworzą program młodzieżowego miejsca, a po jego uruchomieniu będą mieli okazję realizować w nim swoje pomysły i inicjatywy. Prace grupy roboczej dotyczyć będą lokalu na parterze przy ul. Peowiaków 11.

Grupa robocza zostaje powołana w ramach działania "Przestrzeń Młodych” ('Youth Space') w Inicjatywie bilateralnej "Młodzież dla Miasta, Miasto dla Młodzieży – projekty i inicjatywy angażujące i włączające lokalne społeczności”, która korzysta z dofinansowania pochodzącego od Islandii, Liechtensteinu i Norwegii, za pośrednictwem Funduszy EOG i Funduszy Norweskich. Celem  jest zwiększenie zaangażowania obywatelskiego młodych ludzi z Polski, Białorusi i Ukrainy w społecznościach lokalnych, w zakresie podejmowania aktywności przy wsparciu i wykorzystaniu norweskich doświadczeń.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy