Reklama

Reklama

Lublin: Młodzi pasjonaci informatyki i nowych technologii spotkają się na konferencji

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

Lublin: Młodzi pasjonaci informatyki i nowych technologii spotkają się na konferencji - Zdjęcie główne

Młodzi pasjonaci informatyki i nowych technologii spotkają się na konferencji | foto Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Zbliża się kolejna edycja wydarzenia informatycznego dla uczniów oraz nauczycieli szkół ponadpodstawowych - konferencja Check IT. Wydarzenie będzie okazją do poszerzenia wiedzy oraz zainteresowań z zakresu nowych technologii. W programie konferencji znajdują się zajęcia dla uczniów i nauczycieli szkół podstawowych - Check IT Junior.

Reklama

- Check IT to inicjatywa, która ma na celu skierowanie uwagi młodzieży na ogromny potencjał branży IT w naszym mieście. Lublin postrzegany jest jako kluczowa lokalizacja IT w Polsce Wschodniej, szacujemy, że lubelski sektor zasila ponad 2,5 tys. firm. Rynek pracy w tej branży stale się rozwija, firmy prowadzą rekrutacje do swoich oddziałów, co skutkuje nieustającym zapotrzebowaniem na specjalistów. Poprzez takie działania jak Check IT pomagamy dzieciom i młodzieży pobudzić lub rozwinąć pasje informatyczne i zachęcamy, aby już od najmłodszych lat kształtowali w sobie te umiejętności. Mamy nadzieję, że w przyszłości młode talenty informatyczne zdecydują o podjęciu studiów informatycznych, a także pracy w naszym mieście i swoją przyszłość zwiążą z Lublinem. Wykłady, prelekcje oraz warsztaty dla dzieci i młodzieży wpisują się w obszar działań w ramach Europejskiej Stolicy Młodzieży 2023 i stanowią doskonały przykład działań Miasta na rzecz młodych mieszkańcach - mówi Krzysztof Żuk, prezydent Miasta Lublin.

Check IT to wydarzenie dla uczniów, interesujących się informatyką i młodzieży, której świat nowych technologii nie jest jeszcze do końca znany. W programie konferencji są prelekcje, warsztaty i spotkania prowadzone przez przedstawicieli uczelni, kół naukowych oraz firm z branży IT.

Pierwszego dnia, czyli 14 marca odbędą się prelekcje online skierowane do uczniów, m.in. na temat przyszłości świata IT, sztucznej inteligencji, rzeczywistości rozszerzonej, tworzenia gier komputerowych, cyberbezpieczeństwa, Big Data, analityki biznesowej, prezentacji własnego wizerunku w mediach społecznościowych, faktów i mitów na temat studiowania kierunku informatyka. W programie są też spotkania z przedstawicielami uczelni oraz firm z branży IT na wirtualnych stoiskach promocyjnych. Będzie można także zebrać informacje o warunkach przyjęcia na studia informatyczne, specyfice działalności firm informatycznych, czy też do zapoznania się z ofertą praktyk i staży. Drugiego dnia wydarzenia - 15 marca, odbędą się warsztaty w trakcie których uczniowie nabędą podstawowe umiejętności m.in. z programowania w językach Python i C# oraz elektroniki z wykorzystaniem Arduino. Uczestnicy warsztatów nauczą się tworzenia prezentacji przy użyciu Canvy oraz pisania własnego bota do gry oraz zgłębią wiedzę z obszarów UX Design, Infobrokeringu czy też Design Thinking. Konferencji Check IT będzie towarzyszyła możliwość rejestracji na warsztaty stacjonarne organizowane przez firmy IT oraz koła naukowe na terenie zainteresowanych szkół z Lublina.

Przygotowano też specjalną ofertę prezentacji dla nauczycieli w tzw. Pokoju Nauczycielskim, które odbędą się w godzinach popołudniowych, w formie online. Przewidziano prelekcje na temat interaktywnych i praktycznych metod nauczania informatyki i programowania, prowadzenia kół zainteresowań w szkołach, czy zastosowania Learning Apps w praktyce szkolnej.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Obowiązuje wcześniejsza rejestracja na stronie www.checkit.lublin.eu, która rozpocznie się 1 marca o godz. 9.00. Decyduje kolejność zgłoszeń, bo liczba miejsc jest ograniczona.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy