Reklama

Reklama

Lublin: Miasto chce bardziej poznać młodych. Rusza akcja w ramach Europejskiej Stolicy Młodzieży

Opublikowano: pt, 29 paź 2021 07:00
Autor: | Zdjęcie: Miasto Lublin

Lublin: Miasto chce bardziej poznać młodych. Rusza akcja w ramach Europejskiej Stolicy Młodzieży - Zdjęcie główne

Miasto chce bardziej poznać młodych. Rusza akcja w ramach Europejskiej Stolicy Młodzieży | foto Miasto Lublin

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Miasto realizuje badania ankietowe pod hasłem #Poznajmy się!. W ten sposób chce poznać oczekiwania, zwyczaje i preferencje młodzieży. Akcja ma związek z przyznaniem Lublinowi tytułu Europejskiej Stolicy Młodzieży.

Reklama

Lublin, jako pierwsze miasto w Polsce otrzymało tytuł Europejskiej Stolicy Młodzieży. O przyznaniu tytułu Miastu zadecydował program włączający młodych do współdecydowania o mieście. Jest on oparty o europejskie wartości takie jak równość, dostępność, czy zapobieganie dyskryminacji.

- Tytuł Europejskiej Stolicy Młodzieży to ogromne wyróżnienie, ale także duże wyzwanie, które możemy zrealizować tylko wspólnie. Warunkiem tego jest dogłębne poznanie potrzeb młodzieży i jej wyobrażeń o mieście. Dlatego w ramach prac nad programem wydarzenia rozpoczynamy akcję #Poznajmy się!, by wspólnie stworzyć program dopasowany do oczekiwań młodych ludzi i poznać ich spojrzenie na Lublin - mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, zastępca prezydenta Miasta Lublin oraz pełnomocniczka ds. Europejskiej Stolicy Młodzieży Lublin 2023.

Akcja #Poznajmy się! to badania społeczne. Ma ona pozwolić poznać lubelską młodzież, jej aktywność i spojrzenie na miasto. Mogą wziąć w nich udział osoby w wieku od 10 do 30 lat, mieszkające albo związane z Lublinem poprzez szkołę, pracę czy aktywność sportową, społeczną, kulturalną lub inną. Wyniki badań będą pomocne przy tworzeniu szczegółów programu Europejskiej Stolicy Młodzieży 2023. Pozwolą też na przygotowanie mechanizmów współpracy, poznanie możliwości włączania młodzieży do uczestnictwa w planowaniu różnorodnych działań wynikających ze zwycięskiej aplikacji i  posłużą inicjowaniu i realizowaniu własnych młodzieżowych pomysłów. Do końca listopada planowane jest zebranie informacji od min. 1000 młodych osób. Z kolei w II połowie grudnia zostanie opracowany raport podsumowujący.
 
 
Poza badaniami ankietowymi zrealizowane zostaną również wywiady indywidualne, warsztaty kreatywne oraz rozmowy w punktach informacyjnych, zgodnie z  harmonogramem: 15 listopada, poniedziałek 14.00-16.00 Plac Litewski; 19 listopada, piątek 15.00-17.00 CH VIVO, al. Unii Lubelskiej 2; 22 listopada, poniedziałek 14.00-16.00 al. Racławickie (KUL, Zespół Szkół Chemicznych i Przemysłu Spożywczego); 26 listopada, piątek 15.00-17.00 CH Plaza, ul. Lipowa 13.
 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy