Reklama

Reklama

Lublin: Mieszkańcy chcą parkingu przy ul. Koncertowej na Czechowie

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

Lublin: Mieszkańcy chcą parkingu przy ul. Koncertowej na Czechowie - Zdjęcie główne

Mieszkańcy chcą parkingu przy ul. Koncertowej na Czechowie | foto Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W sprawie stworzenia parkingu przy ul. Koncertowej w dzielnicy Czechów Południowy, zwróciło się do władz miasta, trzech radnych. Chodzi o to, by Miasto wsparło finansowo inwestycję.

Reklama

Radni miejscy - Stanisław Brzozowski (niezrzeszony) oraz Grzegorz Lubaś i Marcin Bubicz (obaj z klubu prezydenta Krzysztofa Żuka) skierowali wspólną interpelację do władz miasta. Apelują w niej o przeznaczenie pieniędzy na realizację parkingu w pobliżu ul. Koncertowej 7. Parking jest inicjatywą kierownictwa osiedla Wieniawskiego wchodzącego w skład struktury Spółdzielni Mieszkaniowej "Czechów".

- ZDiM już w 2018 roku zaopiniował propozycję budowy tego parkingu pozytywnie, ale niestety w kolejnych latach nie udawało się zapewnić finansowania dla tej bardzo potrzebnej mieszkańcom inwestycji - napisali radni. - Na spotkaniu radnych z kierownictwem osiedla Wieniawskiego otrzymaliśmy deklarację udziału SM Czechów w kosztach budowy do 50% wartości inwestcji. Mamy również deklarację Rady Dzielnicy Czechów Płd. wsparcia budowy parkingu z rezerwy celowej.

Radni wyjaśnili również, że cały problem polega na tym, że mieszkańcy i tak parkują tam swoje samochody, bo jak zaznaczono w interpelacji - "gdzieś muszą". - Chodzi o to, by "ucywilizować" całą sytuację - napisali radni.

Dodali również, że obecny bałagan powoduje wiele konfliktów pomiędzy pieszymi, a zmotoryzowanymi oraz, że częste interwencje Straży Miejskiej nie są w stanie temu zaradzić.

W odpowiedzi Artur Szymczyk - zastępca prezydenta ds. inwestycji i rozwoju poinformował, że wniosek w sprawie budowy parkingu w rejonie ul. Koncertowej jest zasadny.

- Dotychczasowe nie podjęcie działań zmierzających do powstania miejsc parkingowych w lokalizacji wskazanej w interpelacji nie wynika z niezrozumienia potrzeb społecznych, a jest podyktowane jedynie brakiem środków finansowych - napisał Artur Szymczyk. -  Deklaracje współfinansowania inwestycji przez Spółdzielnię Mieszkaniową i przekazanie środków z rezerwy celowej przez Radę Dzielnicy zwiększają perspektywę wykonania parkingu i spowodują zasadność wygospodarowania dodatkowych środków w budżecie miasta.

Dalej przekazał, że przystąpienie do przygotowania inwestycji wymaga wskazania konkretnego miejsca na parking i sprawdzenia własności gruntów. Dlatego Zarząd Dróg i Mostów w Lublinie zwróci się do Rady Dzielnicy Czechów Południowy o sprecyzowanie usytuowania parkingu. - W przypadku potwierdzenia lokalizacji na gruntach stanowiących własność miasta i dokonaniu procedury ujęcia niezbędnych środków finansowych będzie możliwa realizacja budowy parkingu - dodaje zastępca prezydenta.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy