Reklama

Reklama

Lublin: W mieście powstanie Aleja Gwiazd Lubelskiego Sportu?

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Wikipedia

Lublin: W mieście powstanie Aleja Gwiazd Lubelskiego Sportu? - Zdjęcie główne

Aleja Gwiazd Lubelskiego Sportu miałaby powstać pod Aqua Lublin | foto Wikipedia

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Utworzenie Alei Gwiazd Lubelskiego Sportu pod Aqua Lublin, proponuje radny Dariusz Sadowski. W ten sposób mieliby zostać uhonorowani wybitni, lubelscy sportowcy oraz olimpijczycy.

Reklama

Radny miejski Dariusz Sadowski (klub prezydenta Krzysztofa Żuka) skierował do władz miasta interpelację, w której zaproponował utworzenie Alei Gwiazd Lubelskiego Sportu. 

- Nie jest to nowa idea, wręcz przeciwnie, była wiele razy dyskutowana. Ostatnio w grupie osób, pasjonatów lubelskiego sportu, zastanawialiśmy się jak uhonorować i zachować pamięć o wybitnych lubelskich sportowcach, którzy na przestrzeni lat, na krajowych i światowych arenach godnie reprezentowali nasze miasto. Wydaje się, że ufundowanie trwałego znaku w przestrzeni Lublina byłoby ze wszech miar wskazane - napisał Dariusz Sadowski.

Dalej wyjaśnił, że z rozważań zrodził się projekt. Opisał, że miałaby być to Aleja Gwiazd, czyli gwiazdy z nazwiskami sportowców i nazwą dyscypliny (ewentualnie z tabliczkami fundatorów), wtopione w kamienne płyty, zgodnie ze stylistyką miejsca. Wszystko miałoby powstać na placu przed "kulą" przy aquparku Aqua Lublin.

- Wydaje się on lokalizacją optymalną z kilku powodów: teren zlokalizowany w centralnej części obiektów sportowych, w pełni zagospodarowany, co gwarantuje trwałość projektu i jego ekspozycji w terenie, stosunkowo niskie koszty montażu i aranżacji, lokalizacja na trasie od Dworca Metropolitalnego do Śródmieścia, co daje szansę, że miejsce to stanie się jedną z atrakcji turystycznych Lublina - przekonuje radny.

W skład kapituły wybierającej sportowców do uhonorowania, weszliby: przedstawiciele władz miasta i regionu, Rady Sportu Miasta Lublin, lubelskich mediów, MOSiR Bystrzyca sp. z o.o., Centrum Historii Sportu, partnera/partnerów strategicznych. 

Z kolei wybrana organizacja pozarządowa, np. jedna z już działających fundacji, byłaby odpowiedzialna za sprawy finansowe i realizację projektu. - Taka formuła umożliwiłaby współfinansowanie projektu ze środków zewnętrznych np. dotacji - uzasadnia Sadowski.

Dodal również, że partnerem strategicznym mogłaby być organizacja, która zadeklaruje wsparcie finansowe przy pierwszym etapie. Jako pierwszy etap projektu, radny zaproponował przyznannie gwiazd dla dziesięciu osób, wybitnych sportowcców z grona olimpijczyków i ikon lubelskie sportu oraz nadanie nazwy placu w drodze uchwały Rady Miasta Lublin. Po realizacji I etapu sukcesywne przyznawanie wyróżnień miałoby być realizowane w miarę napływu wniosków i możliwośći finansowych.

Jeszcze nie ma odpowiedzi.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy