Reklama

Reklama

Lublin: Koła naukowe z Politechniki Lubelskiej dostaną pieniądze z MEiN

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Wikipedia

Lublin: Koła naukowe z Politechniki Lubelskiej dostaną pieniądze z MEiN - Zdjęcie główne

Koła naukowe z Politechniki Lubelskiej dostaną pieniądze z MEiN | foto Wikipedia

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Na dwa studenckie projekty z Politechniki Lubelskiej zostanie przeznaczone 85 tys. zł w ramach programu Ministerstwa Edukacji i Nauki

Reklama

W 2. edycji programu "Studenckie koła naukowe tworzą innowacje” znalazły się 2 zgłoszone przez studentów Politechniki Lubelskiej. Dotyczą one wdrożenia modelu dokumentacji i analizy stanu technicznego zabytkowych twierdz oraz rozwijania kompetencji miękkich w języku angielskim. Dlatego studenci Koła Naukowego Konserwacji Zabytków Sgraffito opracują kartę oceny stanu technicznego twierdz. Dokument ułatwi planowanie prac naprawczych i działań konserwatorskich na obiektach. Pozwoli również kalkulować koszty. Jako dokument elektroniczny zostanie udostępniony organom zarządzającym obiektami fortecznymi.

- Studenci podczas realizacji projektu zapoznają się z nowoczesnymi technikami inwentaryzacji, technologią BIM, fotogrametrią. Dzięki szkoleniom i warsztatom, m.in. na twierdzy Kłodzko i Srebrna Góra, zdobędą kompetencje potrzebne do samodzielnego prowadzenia badań naukowych na obiektach zabytkowych - mówi dr inż. Maciej Trochonowicz, opiekun Koła Naukowego Konserwacji Zabytków Sgraffito.

Z kolei celem drugiego projektu jest wzmocnienie umiejętności komunikacyjnych członków Koła Naukowego Technologii Informatycznych i Multimedialnych TeamWEB w języku angielskim. Studenci będą uczestniczyć w warsztatach z zakresu przygotowywania artykułów naukowych, wystąpień publicznych oraz działań promocyjnych w Internecie, ze szczególnym uwzględnieniem mediów społecznościowych. Wezmą również udział w międzynarodowej konferencji.

- Kompetencje miękkie z zakresu komunikacji w języku angielskim są niezbędne studentom do skutecznego prowadzenia prac rozwojowych i promocji ich wyników. Obecnie członkowie koła tworzą system monitorujący warunki uprawy roślin doniczkowych wraz z aplikacją internetową do zarządzania systemem. Dzięki nabytym umiejętnościom będą mogli skutecznie prezentować efekty swoich prac na konferencjach międzynarodowych, w publikacjach anglojęzycznych oraz w Internecie w języku angielskim - podkreśla dr inż. Barbara Buraczyńska, opiekun Koła Naukowego Technologii Informatycznych i Multimedialnych TeamWEB.

Sam program "Studenckie koła naukowe tworzą innowacje” został ustanowiony we wrześniu 2020 roku przez Ministerstwo Edukacji i Nauki. Wysokość finansowania albo dofinansowania projektu może wynosić maksymalnie 70 tys. zł. Wsparcie można uzyskać na prowadzenia badań naukowych lub prac rozwojowych, rozwiązań technicznych oraz promocji ich wyników, transfer wyników prowadzonych badań naukowych lub prac rozwojowych do sfery gospodarczej. Pieniądze można też przeznaczyć na nabywanie przez członków kół kompetencji miękkich potrzebnych do prowadzenia badań naukowych lub prac rozwojowych i promocji ich wyników oraz pomoc kołom naukowym w realizacji projektów.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy