Reklama

Reklama

Lublin: Kierowcy na Dziesiątej parkują przy skrzyżowaniu. Radny chce postawienia słupków blokujących

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

Lublin: Kierowcy na Dziesiątej parkują przy skrzyżowaniu. Radny chce postawienia słupków blokujących - Zdjęcie główne

Kierowcy na Dziesiątej parkują przy skrzyżowaniu. Radny chce postawienia słupków blokujących | foto Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Mieszkańcy dzielnicy Dziesiąta skarżą się na samochody zaparkowane przy jednym ze skrzyżowań. Miasto obiecało, że zostaną podjęte kroki, aby problem rozwiązać.

Reklama

Radny miejski Piotr Choduń (klub prezydenta Krzysztofa Żuka) w interpelacji do władz miasta poprosił o montaż słupków uniemożliwiających parkowanie na chodniku przy skrzyżowaniu ul. Herberta i Świętochowskiego. Podkreślił, że ma to związek ze skargami mieszkańców dzielnicy Dziesiąta.

- Zwracam się do Pana Prezydenta w imieniu własnym jak również mieszkańców dzielnicy Dziesiąta w Lublinie z prośbą o przeanalizowanie możliwości montażu słupków uniemożliwiających nielegalne parkowanie na chodniku przy skrzyżowaniu ulic Herberta i Świętochowskiego - napisał Piotr Choduń. - W miejscu tym notorycznie dochodzi do nielegalnego parkowania samochodów co ogranicza na tym skrzyżowaniu widoczność, a dodatkowo po raz kolejny został uszkodzony znak D-6B (znak "przejśce dla pieszych i przejazd dla rowerzystów - przyp. red.)

Dlatego radny chce wykonania analizy bezpieczeństwa oraz zaproponowania adekwatnych środków zaradczych.

W opowiedzi Artur Szymczyk - zastępca prezydenta ds. inwestycji i rozwoju napisał, że obowiązujące przepisy Prawo o ruchu drogowym dopuszczają zatrzymanie i postój pojazdu tylko w miejscu i warunkach, w których jest on z dostatecznej odległości widoczny dla innych kierujących i nie powoduje zagrożenia bezpieczeństwa ruchu drogowego lub jego utrudnienia. Jednocześnie dodał, że zabrania się zatrzymania pojazdu na skrzyżowaniu, na przejściu dla pieszych, na przejeździe dla rowerzystów oraz w odległości mniejszej niż 10 m.

-  Postój pojazdów w omawianym miejscu, w obrębie skrzyżowania, przejścia dla pieszych i przejazdu dla rowerów jest niezgodny z obowiązującymi przepisami. Ponadto istniejące oznakowanie pionowe, znak B-36 zabrania zatrzymywania się pojazdów. Mając na uwadze bezpieczeństwo uczestników ruchu, zostanie opracowany projekt stałej organizacji ruchu uwzględniający montaż słupków blokujących w przedmiotowym miejscu - napisał Artur Szymczyk.

Zastępca prezydenta podkreślił też, że projekt po uzyskaniu pozytywnej opinii Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji, zarządcy drogi, czyli Zarządu Dróg i Mostów w Lublinie i zatwierdzeniu zostanie przekazany do realizacji.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy