Reklama

Reklama

Lublin: Będą dodatkowe miejsca parkingowe w dzielnicy Rury?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

Lublin: Będą dodatkowe miejsca parkingowe w dzielnicy Rury? - Zdjęcie główne

Będą dodatkowe miejsca parkingowe w dzielnicy Rury? | foto Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Radna Monika Orzechowska zwróciła się do władz miasta, żeby w dzielnicy Rury utworzyć dodatkowe miejsca parkingowe oraz usunąć lub zmienić znaki zakazu zatrzymywania się.

Reklama

Radna miejska Monika Orzechowska (klub prezydenta Krzysztofa Żuka) skierowała do władz miasta interpelację. Pismo dotyczy rewizji aktualnego oznakowania ulicy Balladyny w dzielnicy Rury w zakresie usunięcia lub zmiany znaków zakazu zatrzymania się pojazdów (B-36) wraz z utworzeniem dodatkowej przestrzeni do parkowania. Radna chce, żeby Wydział Zarządzania Ruchem Drogowym i Mobilnością sprawdził oznakowanie na całej długości przy ul. Balladyny, a Zarząd Dróg i Mostów sprawdził możliwości utworzenia dodatkowej przestrzeni do parkowania na tej ulicy.

Wyjaśniła również, że chodzi o usunięcie znaków zakazu zatrzymiwania się na ulicy Balladyny od strony garaży w miejscu gdzie zatrzymywanie się pojazdów nie będzie utrudniało wyjazd i wjazd mieszkańcom. Wspomniała również o zmianie oznakowania na całej długości ulicy Balladyny "poprzez utrzymanie opisu "nie dotyczy zatok" z jednoczesnym wskazaniem "nie dotyczy miejsc wyznaczonych" oraz określeniem miejsc wyznaczonych poprzez naniesienie oznakowania poziomego z zachowaniem przepisów Prawo o ruchu drogowym alternatywnie likwidacje znaków B-36". Poza tym, wnioskuje o przeprowadzenie analizy możliwości utworzenia dodatkowej przestrzeni do parkowania.

- Prośbę motywuję licznymi sygnałami ze strony mieszkańców, którzy wnoszą prośby o zmianę oznakowania prowadzącą do zwiększenia przestrzeni do parkowania dla pojazdów z zachowaniem bezpieczeństwa i przepisów Kodeksu Drogowego - Prawo o ruchu drogowym - napisała Monika Orzechowska.

Odpowiedział Artur Szymczyk - zastępca prezydenta ds. inwestycji i rozwoju. Napisał, że w chwili obecnej w planie finansowym Zarządu Dróg i Mostów nie zabezpieczono środków finansowych na budowę dodatkowych miejsc parkingowych na  tej ulicy.

- Ponadto, zgodnie z informacją ZDiM, ewentualna budowa lub przebudowa zatok postojowych w pasie drogowym ul. Balladyny, będzie skutkowała utratą gwarancji, która obowiązuje do dnia 23 stycznia 2024 r. W kwestii dotyczącej znaków pionowych B-36 "zakaz zatrzymywania się”, po przeprowadzonej wizji lokalnej w terenie pracowników Wydziału Zarządzania Ruchem Drogowym i Mobilnością, informuję, że zostanie przygotowany projekt zmiany stałej organizacji ruchu wyłącznie w zakresie likwidacji istniejącego oznakowania pionowego, tj. znaków B-36 - napisał Artur Szymczyk.

Jednocześnie podkreślił, że usunięcie znaku drogowego musi odbyć się zgodnie z obowiązującą procedurą zmiany organizacji ruchu określoną w Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury w sprawie szczegółowych warunków zarządzania ruchem na drogach oraz wykonywania nadzoru nad tym zarządzaniem.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy