Reklama

Reklama

Lublin: Droga w pobliżu cmentarza przy ul. Unickiej doczeka się remontu?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

Lublin: Droga w pobliżu cmentarza przy ul. Unickiej doczeka się remontu? - Zdjęcie główne

Droga w pobliżu cmentarza przy ul. Unickiej doczeka się remontu? | foto Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Remontu całej ul. Wiejskiej i budowy parkingu w jej okolicy, domaga się Małgorzata Suchanowska z Rady Miasta Lublin. Droga jest zniszczona i zastawiona przez samochody.

Reklama

Radna miejska Małgorzata Suchanowska (klub Prawa i Sprawiedliwości) skierowała do władz Lublina interpelację dotyczącą remontu ul. Wiejskiej, budowy przyległego parkingu i podjazdu dla autobusów przy ul. Walecznych. 

Na wstępie zapytała dlaczego nie zostanie wyremontowana w całości ul. Wiejska w Lublinie. Wyjasniła, że mieszkańcy od trzech lat czekają na ten remont, inwestycja co roku jest ujęta w budżecie, ale jest z niego zdejmowana. W 2022 roku postanowiono wykonać jedną trzecią zadania.

- W tym rejonie Dzielnicy Ponikwoda znajduje się "Cmentarz Unicka". Przy bocznym jego wejściu został zaprojektowany parking na miejskiej działce u zbiegu ul. Wiejskiej i ul. Walecznych, który ma służyć osobom przyjezdnym odwiedzającym groby. Obecnie jest to bardzo zdegradowany rejon. Przystanek bez zatoki z oblrzymią fałdą zdeformowanego nierównego asfaltu, na której wysiadający z autobusu mogą złamac nogę. w poblizu ul. Wiejska w opłakanym stanie z dezelowanym chodnikiem, pokruszonymi krawężnikami i wyboistymi głębokimi ubytkami w asfalcie. Częściowa poklejona raz po raz wita swoim zdegradowanym obliczwem przybyszów - opisuje Małgorzata Suchanowska.

Dodaj również, że codziennie jest zastawiany przez samochody jeden wąski chodnik, który powinien służyć dzieciom, jako bezpieczne dojście do szkoły. Zamiast tego uczniowie muszą chodzić między pojazdami. Radna zwraca jednocześnie uwagę na brak oznaczonych przejść dla pieszych oraz miejsc parkingowych, co jej zdaniem powoduje ogromne zatłoczenie zastawianego całego pasa wąskiej ul. Wiejskiej w soboty i w niedziele.

- To miejsce reprezentuje bogatą dzielnicę domów jednorodzinnych, która do budżetu wpłaca ogromne środki finansowe w postaci podatków. Mieszkańócy Ponikwody już dawno zapłacili za ten remont. Pomysł wykonania tylko malej części zadania po trzykrotnym umieszczaniu w budżecie jest bardzo krzywdzący dzielnicę. Zasadne jest zrealizowanie w całości obietnic budżetowych. Od dawna na tym terenie nie inwestowano w remonty ulic, a potrzeby są ogromne - napisała radna Suchanowska.

Na koniec poprosiła o przeznaczenie pieniędzy z rezerwy budżetowej ogólnej, czyli zmniane budżetu celem realizacji remontu całej ul. Wiejskiej, budowy parkingu i podjazdu z betonu pod przystanek na ul. Walecznych. Jak podała na sam oniec - koszt wszystkiego to ok. 700 tys. zł.

W odpowiedzi Artur Szymczyk - zastępca prezydenta ds. inwestycji i rozwoju poinformował, że w chwili obecnej nie ma możliwości zwiększenia planu wydatków na inwestycję w wyniku przesunięcia środków z rezerwy budżetowej ogólnej. 

- W chwili obecnej ww. rezerwa stanowi przede wszystkim zabezpieczenie środków na skutki wzrostu cen energii w miejskich jednostkach budżetowych w związku z toczącym się postępowaniem przetargowym - napisał Artur Szymczyk. - Patrząc na stan finansów miasta, które od lat jest wysoko oceniane pod względem  stabilności i wiarygodności finansowej, jestem przekonany, że realizacja wskazanego zadania jest tylko kwestią czasu i uda nam się sprostać oczekiwaniom mieszkańców.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy