Reklama

Reklama

Lublin: Następne ulice do remontu. Miasto podpisało umowy

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Miasto Lublin

Lublin: Następne ulice do remontu. Miasto podpisało umowy - Zdjęcie główne

Następne ulice do remontu. Miasto podpisało umowy | foto Miasto Lublin

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Nowa jezdnia i chodniki na ul. Kawaleryjskiej, oświetlenie ul. Nałkowskich i remont fragmentu ul. Wiejskiej - to inwestycje, na które Miasto podpisało umowy. Łączna wartość prac to ponad 900 tys. zł.

Reklama

- Podpisane umowy rozpoczynają kolejne, zaplanowane na ten rok, inwestycje w zakresie infrastruktury drogowej. Wykonane prace poprawią stan i wyposażenie ulic w dzielnicach Czuby Północne, Wrotków oraz Kalinowszczyzna. Przebudowa ul. Kawaleryjskiej oraz budowa oświetlenia ul. Nałkowskich to realizacja zwycięskich projektów z Budżetu Obywatelskiego. W ramach tego drugiego zadania, zaoszczędzone w ramach postępowania przetargowego środki, chcemy przeznaczyć na oświetlenie dalszego odcinka ulicy. Z kolei przebudowa ul. Kawaleryjskiej to kontynuacja prac z lat poprzednich, zadanie dopełni wewnętrzny układ drogowy w tamtym rejonie miasta. Natomiast w ramach prac remontowych odnawiamy część ul. Wiejskiej - mówi Artur Szymczyk, zastępca prezydenta Miasta Lublin ds. inwestycji i rozwoju.  

Jedna z inwestycji dotyczy przebudowy ul. Kawaleryjskiej. Prace obejmują odcinek od ul. Rycerskiej do wjazdu w ul. Armii Krajowej. Na długości ok. 230 m i szerokości 6 m jezdnia będzie mieć nową nawierzchnię. Po wykonaniu frezowania starej nawierzchni, wykonawca położy dwie warstwy - wiążącą i ścieralną. Planowana jest też renowacja miejsc parkingowych. Remont przejdzie też chodnik wraz z krawężnikami.

- Dotychczasowe płyty chodnikowe zastąpi kostka brukowa, a istniejące krawężniki - nowe, betonowe. W ramach prac, wykonawca wyreguluje naziemne elementy infrastruktury uzbrojenia podziemnego, wykona oznakowanie oraz odtworzy trawniki. Wartość umowy to blisko 350 tys., a zakończenie prac planowane jest w wakacje - informuje Justyna Góźdź z biura prasowego w Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin.

W ramach Budżetu Obywatelskiego realizowane jest zaprojektowanie i wybudowanie oświetlenia ul. Nałkowskich. Inwestycja obejmie odcinek o długości około 650 m, od rejonu pętli komunikacji miejskiej przy ul. Romera do ul. Woronieckiego. Obecnie ul. Nałkowskich ma teraz oświetlenie, które zostało umiejscowione na słupach służących do zasilania budynków lub z wykorzystaniem latarni parkowych, oświetlenie to pozostaje własnością PGE. W ramach podpisanej umowy zdemontowane będą stare elementy oświetlenia oraz wykonane nowe, spełniające najnowsze wymogi, z oprawami LED, co znacząco poprawi jego jakość. Wybudowane oświetlenie będzie własnością ZDiM. Koszt wyniesie ponad 287 tys. zł, a wykonawca ma 6 miesięcy na ich realizację.

Oprócz tego, Miasto podpisało umowę na zaprojektowanie i wykonanie remontu ul. Wiejskiej na odcinku od ul. Malczewskiego do Koryznowej. W plach jest odnowienie około 1340 m2 nawierzchni jezdni i wymianę 207m2 chodników. Pracami obejmą jeszcze zjazdy i krawężniki oraz odwtorzenie oznakowania poziomego. Kwota umowy to ponad 276 tys. zł, a remont skończy się w maju.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy