Reklama

Lubelskie placówki pobytu dziennego wznawiają działalność

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: lublin.eu

Lubelskie placówki pobytu dziennego wznawiają działalność - Zdjęcie główne

foto lublin.eu

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Już od 1 czerwca przywrócone do pracy będą lubelskie placówki pobytu dziennego. Ze względów bezpieczeństwa proces wznawiania działalności będzie odbywał się etapami.

Od wspomnianej daty pracę będą wznawiały: dzienne domy i kluby seniora, środowiskowe domy samopomocy i kluby samopomocy dla osób z zaburzeniami psychicznymi, warsztaty terapii zajęciowej oraz placówki wsparcia dziennego.


Rozumiemy jak ważny dla naszych podopiecznych jest powrót do normalności, bezpośredni kontakt z terapeutami i innymi uczestnikami zajęć. Nadal funkcjonujemy w stanie epidemii, co wymaga od nas daleko idącej ostrożności. Priorytetem jest przede wszystkim ochrona mieszkańców Lublina przed zakażeniem. Obecnie razem ze specjalistami ds. medycznych przygotowujemy szczegółowe procedury postępowania dla zapewnienia maksymalnego bezpieczeństwa zarówno podopiecznym, jak i pracownikom. Procedury te oczywiście będą uwzględniały ogólne rekomendacje Ministerstwa Rodziny Pracy i Polityki Społecznej oraz Państwowej Inspekcji Sanitarnej, ale przede wszystkim będą dostosowane do specyfiki funkcjonowania każdej naszej placówki – informuje Monika Lipińska, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Społecznych.Na terenie Lublina funkcjonuje łącznie 61 placówek pobytu dziennego dedykowanych lubelskim Seniorom (w tym z chorobą Alzheimera), mieszkańcom z różnego rodzaju niepełnosprawnościami oraz dzieciom z rodzin przeżywających trudności opiekuńczo-wychowawcze. Są one prowadzone zarówno przez Miasto Lublin, jak i lubelskie organizacje pozarządowe.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE