Reklama

Reklama

Lubelski Kurator Oświaty : W trybie nadzoru zobowiązujemy dyrektora Przedszkola nr 1 do realizacji podstawy programowej wychowania przedszkolnego zgodnie z jej warunkami

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Lubelski Kurator Oświaty :  W trybie nadzoru zobowiązujemy  dyrektora Przedszkola nr 1 do realizacji podstawy programowej wychowania przedszkolnego  zgodnie z jej warunkami  - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Aktualizujemy i jednocześnie zamykamy temat wystawy prac rysunkowych dzieci z Przedszkola nr 1 w Radzyniu Podlaskim, które narysowały swoje wrażenie z wycieczki do radzyńskiej katowni UB i Gestapo przy ul. Warszawskiej 15 a. po porannej rozmowie z Kuratorium Oświaty , dostaliśmy przed chwilą informację z urzędu miasta, że wystawa ma być natychmiast zdemontowana.

Reklama

Przypominamy, że wczoraj pod tematem o  wystawie  prac dzieci z grupy 6 latków " Warszawska 5 a oczami dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 1 " rozpętała się internetowa burza, a internauci w ogromnej przedwadze torpedowali pomysł  i  jego relizację.

Stanowisko dyrektora Przedszkola nr 1 

Dyrektor przedszkola Anna Niewęgłowska tłumaczyła, że jest to element realizacji polityki oświatowej państwa ,, polegającej na działaniach na rzecz szerszego udostępniania kanonu edukacji klasycznej, wprowadzenia w dziedzictwo cywilizacyjne Europy, edukacji patriotycznej, nauczania historii oraz poznawania polskiej kultury, w tym osiągnięć duchowych i materialnych". - Nasze dzieci dorastają w duchu patriotyzmu i są zaznajamiane z historią naszego miasta w sposób najbardziej dla nich przystępny. Po spacerze w okolice muralu i obejrzeniu piwnic tego budynku, dzieci zobrazowały to co zapamiętały. Prace okazały się ciekawe i zasłużyły na prezentację. Nasze przedszkolne działania od lat opierają się o edukację patriotyczną, która jest dostosowana do możliwości dzieci w wieku przedszkolnym - wyjaśniała. 

Stanowisko Lubelskiego Kuratora Oświaty 

Dzisiaj otrzymaliśmy odpowiedzi od Lubelskiego Kuratorium Oświaty. Jolanta Misiak , dyrektor  Wydziału Pragmatyki Zawodowej i Analiz  KO w Lublinie z podkreśleniem stwierdza: - Szkoły i placówki oświatowe są zobowiązane do realizacji kierunków polityki oświatowej państwa, jednak – co ważne - forma realizacji zadań zawsze musi być dostosowana do wieku uczniów.   Lubelski Kurator Oświaty w trybie nadzoru zobowiąże zatem dyrektora Przedszkola nr 1 w Radzyniu Podlaskim do stosowania podstawy programowej wychowania przedszkolnego zgodnie z określonymi w niej warunkami i opisanym sposobem realizacji -  zapowiada.  - Ani forma, ani treści  ( w tym przypadku  ) nie mieszczą się w celach, warunkach i zakresie realizacji podstawy programowej wychowania przedszkolnego - podkreśla. 

Artykuł pochodzi z portalu radzyn.24wspolnota.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy