Reklama

Reklama

Lubelska skarbnik - Irena Szumlak jedną z najlepszych w Polsce

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: dsm

Lubelska skarbnik - Irena Szumlak jedną z najlepszych w Polsce - Zdjęcie główne

Irena Szumlak skarbnikiem Lublina jest od ponad 30 lat | foto dsm

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Irena Szumlak zajęła drugie miejsce wśród najlepszych skarbników w kraju w rankingu Skarbnik Samorządu 2020 w ramach kongresu "Perły Samorządu 2020", który odbył się 12 i 13 października w Gdyni.

Reklama

Irena Szumlak została powołana na stanowisko Skarbnika Miasta 20 grudnia 1990 roku. Od tamtej pory związana jest z pracą w finansach publicznych w administracji rządowej i samorządowej. Do jej zadań należy m.in: organizacja i nadzór nad bieżącą obsługą finansową Miasta, uczestnictwo w tworzeniu programów rozwoju Miasta w zakresie ich finansowania, koordynacja i nadzór nad opracowywaniem projektu budżetu Miasta, sporządzaniem sprawozdań finansowych i budżetowych oraz nad opracowywaniem wieloletniej prognozy finansowej, organizacja i nadzór nad księgowością budżetową i gospodarką finansową, nadzór nad realizacją dochodów i wydatków oraz przychodów i rozchodów Miasta, nadzór nad procesem obiegu dowodów księgowych oraz nadzór nad sprawami dotyczącymi podatków i opłat lokalnych. Kieruje Departamentem Finansów w ramach którego funkcjonują trzy wydziały: budżetu i księgowości, podatków oraz egzekucji.

otwiera się w nowej karci Poza ty

 

Poza tym, uczestniczy w pracach Komisji ds. Finansów Publicznych Unii Metropolii Polskich. Dodatkowo współpracuje ze Stowarzyszeniem Księgowych w Polsce i z dwiema lubelskimi uczelniami - Wyższą Szkołą Przedsiębiorczości i Administracji oraz z Wyższą Szkołą Ekonomii i Innowacji. 

 
 
- Serdecznie gratuluję Pani Skarbnik otrzymanej nagrody i dziękuję za ponad 30-letnią służbę na rzecz Miasta. Praca ta wymaga ogromnej wiedzy z zakresu finansów publicznych, prawa, jak również innych dziedzin związanych z funkcjonowaniem samorządu. Zapewnienie stabilności finansowej w tak trudnych czasach jest olbrzymią sztuką. To ogromne wyróżnienie dla miasta i wyraz uznania środowiska eksperckiego dla polityki finansowej naszego samorządu - mówi Krzysztof Żuk, prezydent Miasta Lublin.
 
 
Ranking Perły Samorządu to jeden z największych rankingów w Polsce. Jego twórcą jest redakcja Dziennika Gazeta Prawna. Ranking honoruje najlepsze gminy, a nad prawidłowym przebiegiem wyboru czuwa Kapituła złożona z ekspertów ds. samorządu terytorialnego powołana ze świata nauki, biznesu oraz dziennikarzy Dziennika Gazety Prawnej. Organizatorzy rankingu podkreślają, że nagroda dotyczy polityki finansowej całych gmin i przyznawana jest skarbnikom, jako osobom kluczowym w przygotowaniu projektu budżetu samorządu terytorialnego. Wybierając Skarbnika Samorządu 2020 uwzglęniano sytuację finansową danego samorządu, poziom dochodów i wydatków, sposoby realizowania zadań, narzędzia polityki finansowej np. poziom rozwoju instytucjonalnego i wykorzystywane instrumenty finansowe.  


UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE