Lubelska Karta Miejska coraz bardziej popularna

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Urząd Miasta Lublin

Lubelska Karta Miejska coraz bardziej popularna - Zdjęcie główne

Lubelska Karta Miejska coraz bardziej popularna. | foto Urząd Miasta Lublin

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Pod koniec lipca Miasto wdrożyło nowy program lojalnościowy "Lubelska Karta Miejska" adresowany do płacących podatki w Lublinie. Przez blisko miesiąc nadano ponad 3 tys. znaczników.

Program coraz bardziej popularny

 

- Z dnia na dzień rośnie liczba zainteresowanych udziałem w programie, który umożliwia korzystanie z szerokiego katalogu ulg, rabatów i zniżek na miejskie usługi oraz produkty oferowane przez partnerów projektu. Ideą Lubelskiej Karty Miejskiej jest premiowanie osób, które płacą podatki w Lublinie i przyczyniają się w ten sposób do wzrostu dochodów miasta i jego rozwoju – mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Kultury, Sportu i Partycypacji.

 

Dla kogo jest Lubelska Karta Miejska?

 

Do programu mogą przystąpić mieszkańcy Lublina, rozliczający podatek dochodowy od osób fizycznych w Urzędzie Skarbowym właściwym dla osoby zamieszkałej na terenie Gminy Lublin, bez względu na to czy osoby te osiągają dochód. Programem objęte są też mieszkające na terenie Gminy Lublin osoby, które rozliczają podatek rolny z tytułu prowadzonego gospodarstwa rolnego oraz mieszkańcy Lublina, którzy nie osiągają dochodów opodatkowanych, a są objęci działaniami społecznymi prowadzonymi przez Miasto. Do programu będą włączone również dzieci tych osób do ukończenia 18. roku życia, a w przypadku kontynuowania nauki – do 26. roku życia, a także dzieci i młodzież przebywające w miejskich placówkach pieczy zastępczej lub rodzinnej. Dzieci, które nie ukończyły 6 lat, mają prawo do korzystania ze zniżek i ulg w ramach programu na podstawie Lubelskiej Karty Miejskiej nadanej rodzicowi albo opiekunowi prawnemu. 

 

Jak i gdzie złożyć wniosek?

 

W przypadku osób, które mają już Kartę Biletu Elektronicznego (KBE) wystarczy złożyć wniosek o nadanie Lubelskiej Karty Miejskiej. Natomiast dla osób zainteresowanych programem, ale nie posiadających jeszcze KBE, pierwszym krokiem będzie zawnioskowanie o tę Kartę, a następnie złożenie już właściwego wniosku o zakodowanie na niej Lubelskiej Karty Miejskiej. Przy składaniu wniosku niezbędne będzie okazanie dokumentu ze zdjęciem i w zależności od posiadanego uprawnienia do wydania LKM, dokumentu potwierdzającego takie uprawnienie. Dla większości mieszkańców będzie to pierwsza strona zeznania podatkowego za ostatni rok podatkowy razem z potwierdzeniem złożenia zeznania podatkowego we właściwym dla Gminy Lublin Urzędzie Skarbowym albo Urzędowym Potwierdzeniem Odbioru (UPO). Należy pamiętać, żeby numer na UPO, był zgodny z numerem wygenerowanym na złożonym dokumencie PIT.

 

Wnioski o nadanie LKM są przyjmowane w Punktach Obsługi ZTM i w funkcjonujących Biurach Obsługi Mieszkańców. Osoby, które są już użytkownikami Karty Biletu Elektronicznego i nie mają potrzeby jej wyrobienia, mogą korzystać z usług BOM-ów przy ul. Wieniawskiej, Filaretów, Szaserów i Kleeberga. Punkty są czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 7.45 - 15.15. Natomiast punkty prowadzone przez ZTM obsługują klientów w godzinach 7.15 - 16.45. 

 

- Zachęcamy mieszkańców do tego aby, jeszcze w ostatnich dniach wakacji zaplanowali sobie wizytę w jednym z punktów i złożyli wniosek o Lubelską Kartę Miejską. Pozwoli to na uniknięcie kolejek, które mogą pojawić się wraz z początkiem roku szkolnego, a następnie akademickiego - informuje Justyna Góźdź z Biura Prasowego w Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin. 

 

Przed wizytą można wypełnić wniosek i skompletować niezbędne dokumenty. Przyspieszy to załatwienie formalności. Dodatkowo, jeżeli wnioskujący chce kogoś upowaznić do złożenia wniosku o nadanie Lubelskiej Karty Miejskiej, to musi dołączyć stosowne upoważnienie. Od poniedziałku (31 sierpnia), w Punktach Obsługi Klienta prowadzonych przez ZTM, pojawią się nawigatorzy, którzy będą służyli pomocą osobom zainteresowanym złożeniem wniosku, wskażą właściwy formularz do wypełnienia. 

 

Na potrzeby programu lojalnościowego powstała strona internetowa lubika.lublin.eu, na której dostępne są niezbędne dokumenty, regulamin Lubelskiej Karty Miejskiej, najczęściej zadawane pytania oraz wszelkie inne ważne informacje dotyczące projektu. Od kilku dni na serwisie lubika.lublin.eu dostępna jest nowa funkcjonalność, która umożliwia sprawdzenie ważności nadanej już wcześniej Lubelskiej Karty Miejskiej.

 

Karta jest nadawana bezpłatnie, na czas określony. Jeśli wniosek zostanie złożony do 30 kwietnia 2021 roku to będzie ona ważna do końca przyszłego roku.

 

Jak wygląda Karta?

 

Lubelska Karta Miejska jest zapisywana na dotychczas funkcjonującej imiennej Karcie Biletu Elektronicznego, na wniosek osoby zainteresowanej, rodzica, opiekuna lub osoby uprawnionej. Karta nie posiada fizycznego, graficznego znacznika wskazującego na korzystanie z Programu. Informacja o tym będzie „zaszyta” wewnątrz Karty w formie elektronicznego identyfikatora.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE