Reklama

Reklama

Lublin: Ulica Abramowicka będzie mieć dłuższą ścieżkę rowerową

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Miasto Lublin

Lublin: Ulica Abramowicka będzie mieć dłuższą ścieżkę rowerową - Zdjęcie główne

Ścieżka rowerowa w rejonie ul. Prusa | foto Miasto Lublin

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Z Lublina Miasto szuka firmy, która wybuduje brakujący odcinek ścieżki rowerowej wzdłuż ul. Abramowickiej.

Reklama

- Podejmujemy kolejne działania na rzecz ruchu rowerowego w mieście. Ścieżka wzdłuż ul. Abramowickiej powstaje sukcesywnie w ramach realizacji projektów z Budżetu Obywatelskiego. Prace nad dokumentacją rozpoczęto w ubiegłym roku, a w tym doprojektowano kanał technologiczny i aktualnie procedowane jest pozwolenie na budowę. We wnioskach do Budżetu Obywatelskiego na 2023 rok, mieszkańcy również złożyli wniosek w tym zakresie. Zakładamy, że docelowo uda nam się zrealizować ścieżkę na całym odcinku 1200 m, czyli do wysokości szpitala - mówi Artur Szymczyk, zastępca prezydenta Miasta Lublin ds. inwestycji i rozwoju.

Budowa brakującego odcinka ścieżki rowerowej wzdłuż ul. Abramowickiej to projekt "Abramowicką bezpiecznie rowerem (etap 2)” z Budżetu Obywatelskiego. W ramach niego powstanie odcinek o długości około 500 m, od pętli autobusowo-trolejbusowej w kierunku ul. Głuskiej (w stronę miasta), po stronie wschodniej. Wykonawca będzie miał 4 miesiące na realizację inwestycji. Otwarcie ofert zaplanowano na 29 lipca.  

Poza tym aktualnie kończą się prace przy ścieżce rowerowej wzdłuż al. Solidarności, na odcinku od istniejącego już fragmentu do ścieżki przy rondzie Pileckiego. Nowa droga dla rowerzystów o nawierzchni bitumicznej będzie miała długość około 500 m i szerokość 2,5 m. Koszt budowy to ponad 300 tys. zł.  Prace drogowe to realizacja projektu z VIII edycji Budżetu Obywatelskiego - "Ścieżka rowerowa - dwa koła”, na który oddano 423 głosy. Nowa ścieżka powstaje również w dzielnicy Felin. Na ukończeniu jest budowa chodnika i drogi dla rowerów wraz z oświetleniem przy ul. Doświadczalnej oraz oświetlenia istniejącego chodnika i drogi dla rowerów na fragmencie od ul. Dekutowskiego do ul. Doświadczalnej.

- W tym roku z nowej infrastruktury mieszkańcy mogą już korzystać w rejonie ul. Prusa. Powstał tam chodnik o długości około 180 m, ścieżka rowerowa o długości około 300 m oraz przejazd dla rowerów przez ul. Prusa, co wiązało się również z przebudową sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu al. Solidarności - ul. Prusa - ul. 3 Maja. Zakończono również prace w zakresie budowy ścieżki rowerowej w rejonie Areny Lublin - od boisk treningowych do istniejącej ścieżki za mostem na Bystrzycy - informuje Justyna Góźdź z biura prasowego w Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin.

Aktualnie sieć ścieżek rowerowych w mieście wynosi ponad 180 km.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy